Vieniems indų plovimas yra natūrali kasdienė rutinos dalis, o kiti savo gyvenimo neįsivaizduotų be indaplovės, kuri smarkiai palengvina šį procesą. Bet kuriuo atveju būtų sunku nesutikti, kad tai buičiai smarkiai pasitarnaujantis įrenginys, kurį įsigyja vis daugiau žmonių. Visgi skirtingai nei apie kitus buitinės technikos prietaisus, tokius kaip skalbimo mašinos ar šaldytuvai, apie indaploves žinome labai mažai. Kokius pagrindinius kriterijus reikėtų įvertinti prieš svarstant apie indaplovės įsigijimą?
Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, jei svarstote apie indaplovės įsigijimą, atsakyti sau į klausimą, ar jos iš tiesų reikia. Indaplovė eikvoja nemažai vandens ir elektros energijos, o tikrai geros ir kokybiškos indaplovės įrengimas reikalauja nemenkai pakratyti kišenę. Tad jei gyvenate vieni, dažnai negaminate maisto ir retai būnate namuose, gali būti, kad šis buitinės technikos prietaisas jums neatsipirks. Kita vertus, jei turite didelę šeimą ir kartais atrodo, kad virtuvės kriauklė niekada neištuštėja nuo indų gausos, indaplovė gali tapti puikiu sprendimu išvengti nuolatinio indų plovimo. Be to, plaunant didelį kiekį indų, indaplovės yra ekonomiškesnis variantas: jos naudoja fiksuotą vandens kiekį, todėl skirtingai nei plaunant indus rankomis, nė vienas lašelis neprabėga pro šalį. Na, o svarbiausia tai, kad turint indaplovę, nebereikia bartis, kieno eilė plauti indus ar rausti prieš netikėtai užklupusius svečius dėl didžiulio kalno nešvarių lėkščių.
Norint įsigyti indaplovę taip pat svarbu įvertinti dydį. Jis priklauso nuo keleto veiksnių. Pirmasis – turima laisva erdvė virtuvėje. Jei ji nedidelė ir funkcionaliai išplanuota, natūralu, kad pasistatyti pačios didžiausios ir talpiausios indaplovės nepavyks, tad teks tenkintis ekonomiškesniu, kompaktiškesniu variantu. Indaplovės pasirinkime taip pat vertėtų pagalvoti ir apie tai, kaip dažnai ją ketinate naudoti. Jei indai namuose nėra plaunami nuolat, pakaks paprastesnio varianto, jei nešvarūs indai – dažnas svečias namuose – galite sau leisti ir kur kas erdvesnes, į baldus integruojamas indaploves.
Dėmesį atkreipti reikėtų ir į energijos suvartojimą. Šie rodikliai žymimi prie kiekvienos indaplovės. Kaip ir bet kurioje kitoje buitinėje technikoje, indaplovių efektyvumas skirstomas pagal klases. Aukščiausia yra A+++ klasė, o prietaisų energijos sąnaudos ciklui su nedidele paklaida paprastai siekia 0,8-1 kWh.