Namai, Technologijos

Telefonspynės namams: kaip pasirinkti

telefonspynės
Šiuolaikiniuose namuose priėjus prie durų dažniausiai nebe skambiname skambučiu, o spaudžiame mygtukus ant telefonspynės klaviatūros (arba liečiame ekraną, jeigu tai liečiamojo ekrano arba sensorinio jutiklio telefonspynė). Tai – elektroninis namų sargas, su kuriuo pasisveikiname tiek atėję į svečius, tiek grįžę namo.

Dar kartą dėl domofono ir telefonspynės skirtumų

Visgi nemažai žmonių vis dar užduoda klausimą, kuo skiriasi telefonspynė nuo domofono. Atsakymas paprastas: tik savo pavadinimu. Seniau iš žodžių darinio „domo“ ir „phone“ sudarytas tarptautinis sulietuvintas žodis kažkuriuo metu nebeįtiko lietuvių kalbos sergėtojams ir VLKK nutarimu buvo priimta domofoną perkrikštyti į lietuvišką naujadarą – telefonspynę. Nesvarbu, kad netrukus pasikeitė technologijos, ir telefonspynė veikia nebe kaip garso telefonas, o kaip vaizdo telefonas.

Taigi, metas, kuomet domofonas buvo pavadintas telefonspyne, iš dalies sutampa su pokyčiais rinkoje, kuomet iš tiesų prekyboje pasirodė vaizdo telefonspynės. Todėl pastarųjų domofonais niekas jau nebevadino (jeigu laikėsi VLKK reikalavimų).

Kuo naudingos telefonspynės?

Modernūs namai ir butai šiais laikais nebeįsivaizduojami be telefonspynės. Miesto gyvenimui tai būtinas dalykas. Telefonspynės naudingos, nes:

  • Jos leidžia kontroliuoti, kas pateks į laiptinę ar į butą.
  • Jos užtikrina saugumą.
  • Jos leidžia lengvai komunikuoti su svečiu ir nuspręsti, ar jį įleisti (nereikia nei žiūrėti pro akutę bei keistai jaustis, nei moti pro langą ar skambinti telefonu).
  • Jos suteikia komfortą, o viskas, kas suteikia patogumą savo namuose, taupo laiką ir pinigus.
  • Telefonspynės itin svarbios daugiabučiuose ar biuruose, kur reikia griežtai kontroliuoti patekimą pro duris, kur niekas neprisimena visų ateinančių ir išeinančių, tačiau būtina užtikrinti, kad pašaliniai nevaikščiotų, kur nereikia.

Žengiame koja kojon su technologijomis: vaizdo telefonspynė

Vos VLKK domofonus pervadino į telefonspynes, rinkoje atsirado vaizdo telefonspynės ir pavadinimas ėmė nebetikti. Juk telefonas – tai garsą perduodantis aparatas, o vaizdas jame transliuojamas jau visai kitomis, interneto bangomis. Kad ir kaip ten bebūtų, telefonspynės su vaizdu iškart tapo nauju pirkiniu tiems, kas pamišę dėl technologijų ir išmanios namo idėjos. Taip pat tai tapo pirkiniu ir tiems, kurie apskritai mėgsta filmuoti savo kiemą, sklypą, nori kuo didesnio saugumo.

Taigi, vaizdo telefonspynė leidžia ne tik girdėti į svečius ateinantį asmenį, bet ir jį matyti. Jeigu kieme dar ir sumontuotos filmavimo kameros, tuomet valdymo ekranėlyje, vidinėje vaizdo telefonspynės kolonėlėje, galima matyti dar daugiau: vaizdą iš kelių pusių, įrašą, kaip žmogus ateina, na ir tiesioginę transliaciją iš kameros, esančios prie telefonspynės. Galimybė matyti svečią padidina saugumą. Juk kartais paklausus, kas ten, išgirstame „kaimynas“, nors to kaimyno balso nepažįstame, o štai „iš matymo“ žmogų pažinti lengviau.

Kuo ypatingos belaidės telefonspynės?

Pagal seną įprotį suskambus telefonspynei, bėgame prie durų, kur įmontuota telefonspynės vidaus stotelė, nesvarbu, ar tai būtų tik garsas, ar ir vaizdas. Tačiau kaip dažnai, gimtadienio ar kito vakarėlio metu, kuomet laukiame svečių, niekas negirdi, kaip skamba telefonspynė, nes šurmulys vyksta svetainėje, o skamba koridoriuje… Išeitis yra. Tai – belaidės telefonspynės. Jų vidaus stotelė neprivalo būti koridoriuje – ji mobili, gali būti nešiojama po visą butą ar namą. Taigi, laukdami svečių pasidėkite telefonspynę šalia savęs ir galėsite lengvai įleisti bičiulius bei gimines pro elektroninius namų vartus.