Technologijos, Verslas

Skalbimo mašinų remontas – ką daryti, kad jo išvengtumėte kuo ilgiau?

skalbimo mašina

 

Netinkamai prižiūrimas, net ir pats kokybiškiausias ar brangiausias daiktas gali jus pavesti. Tada prasideda remontai, vizitai pas technikus ir mintys, kad jį vertėtų pakeisti nauju. Jei nemėgstate švaistytis pinigais ir norite, kad buitinė technika jums tarnautų kuo ilgiau, svarbu laikytis rutinos, kuri padės ją tinkamai prižiūrėti. Bene vienas svarbiausių ir dažniausiai naudojamų vonios kambario prietaisų – skalbimo mašina. Ką daryti, kad skalbimo mašinų remontas jums negrėstų ir ją kaip ilgiau išlaikytumėte tvarkingą?

Ploviklio naudojimas

Mėgstate skalbimo miltelius ir įvairius ploviklius ar minkštiklius, todėl jų niekada negailite? Turėkite omenyje, kad šiuo atveju dosnumas gali būti visai ne į naudą. Didesnis skalbimo priemonių kiekis ne tik nesuteiks daugiau švaros jūsų drabužiams, bet ir ilgainiui gali sukelti problemų. Perteklius gali patekti ant skalbimo mašinos vamzdžių ir nusėsti ant variklio ar kitų svarbių detalių, atsakingų už rimtus gedimus. Jei norite, kad skalbimo mašinų remontas jums negrėstų ilgai, laikykitės instrukcijų ir skalbimo priemonių naudokite tik tiek, kiek reikia.

Skalbimo mašinos valymas

Išvengti skalbimo mašinų remonto gali padėti reguliarus ir kruopštus jų išvalymas. Visų pirma, reikia valyti stalčius, kuriuose kaupiasi daugiausia bakterijų ir nešvarumų. Po kiekvieno skalbimo taip pat reikėtų nuvalyti gumines tarpines ir būgną palikti kuriam laikui atidarytą – taip sustabdysite bakterijų kaupimąsi ir prietaisui suteiksite gaivos. Taip pat reikėtų reguliariai valyti filtrą. Jis yra žemai, korpuso paviršiuje. Kad jį nuvalytumėte, galite tiesiog patiesti ant žemės šluostę, atidaryti liuką ir sukdami prieš laikrodžio rodyklę atsukti dangtelį bei pašalinti susikaupusius nešvarumus.

Nedėkite per daug darbužių

Dar vienas įprotis, dėl kurio padažnėja skalbimo mašinų remontas ar jo tikimybė – maksimalaus skalbinių svorio viršijimas. Dažnai žmonės mano, kad sutaupys, jeigu į būgną prikraus kaip įmanoma daugiau drabužių. Jei norite užtikrinti skalbimo mašinos patvarumą, į jį dėkite bent 0,5 kg mažiau rūbų, nei nurodyta. Taip būgnas galės lengviau suktis ir ateityje išvengsite jo gedimų.

 

 

Namai, Technologijos

Ką verta žinoti apie indaploves?

Vieniems indų plovimas yra natūrali kasdienė rutinos dalis, o kiti savo gyvenimo neįsivaizduotų be indaplovės, kuri smarkiai palengvina šį procesą. Bet kuriuo atveju būtų sunku nesutikti, kad tai buičiai smarkiai pasitarnaujantis įrenginys, kurį įsigyja vis daugiau žmonių. Visgi skirtingai nei apie kitus buitinės technikos prietaisus, tokius kaip skalbimo mašinos ar šaldytuvai, apie indaploves žinome labai mažai. Kokius pagrindinius kriterijus reikėtų įvertinti prieš svarstant apie indaplovės įsigijimą?

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, jei svarstote apie indaplovės įsigijimą, atsakyti sau į klausimą, ar jos iš tiesų reikia. Indaplovė eikvoja nemažai vandens ir elektros energijos, o tikrai geros ir kokybiškos indaplovės įrengimas reikalauja nemenkai pakratyti kišenę. Tad jei gyvenate vieni, dažnai negaminate maisto ir retai būnate namuose, gali būti, kad šis buitinės technikos prietaisas jums neatsipirks. Kita vertus, jei turite didelę šeimą ir kartais atrodo, kad virtuvės kriauklė niekada neištuštėja nuo indų gausos, indaplovė gali tapti puikiu sprendimu išvengti nuolatinio indų plovimo. Be to, plaunant didelį kiekį indų, indaplovės yra ekonomiškesnis variantas: jos naudoja fiksuotą vandens kiekį, todėl skirtingai nei plaunant indus rankomis, nė vienas lašelis neprabėga pro šalį. Na, o svarbiausia tai, kad turint indaplovę, nebereikia bartis, kieno eilė plauti indus ar rausti prieš netikėtai užklupusius svečius dėl didžiulio kalno nešvarių lėkščių.

Norint įsigyti indaplovę taip pat svarbu įvertinti dydį. Jis priklauso nuo keleto veiksnių. Pirmasis – turima laisva erdvė virtuvėje. Jei ji nedidelė ir funkcionaliai išplanuota, natūralu, kad pasistatyti pačios didžiausios ir talpiausios indaplovės nepavyks, tad teks tenkintis ekonomiškesniu, kompaktiškesniu variantu. Indaplovės pasirinkime taip pat vertėtų pagalvoti ir apie tai, kaip dažnai ją ketinate naudoti. Jei indai namuose nėra plaunami nuolat, pakaks paprastesnio varianto, jei nešvarūs indai – dažnas svečias namuose – galite sau leisti ir kur kas erdvesnes, į baldus integruojamas indaploves.

Dėmesį atkreipti reikėtų ir į energijos suvartojimą. Šie rodikliai žymimi prie kiekvienos indaplovės. Kaip ir bet kurioje kitoje buitinėje technikoje, indaplovių efektyvumas skirstomas pagal klases. Aukščiausia yra A+++ klasė, o prietaisų energijos sąnaudos ciklui su nedidele paklaida paprastai siekia 0,8-1 kWh.