Technologijos

SEO specialistai vieningi: mobilioji paieška – prioritetas Nr. 1

seo

Mobilioji paieška pradėjo sparčiai populiarėti tik prieš pora metų. Priežastis labai paprasta 0- vis daugiau ir daugiau žmonių naudojasi išmaniaisiais telefonais. Nesvarbu, ar tai pigūs kiniški telefonai, ar brangieji iPhone – žmonės vis dažniau naudojasi paieška ne kompiuteryje, o telefone. Nesvarbu, ar paieškos žodžius jie ištaria balsu (beje, tai daro ir lietuviai, nes Android balsas į tekstą programėlė puikiai supranta lietuvių kalbą), ar rašo klaviatūra, tačiau rezultatus nori peržiūrėti savo telefonų ekranuose.

Google tai suprato jau prieš kurį laiką. Dėl to aiškiai pasakė puslapių savininkams – pasirūpinkite mobiliosiomis versijomis, kad vartotojai jus lengviau rastų. Čia suklestėjo tampomas puslapių dizainas (Responsive design) – kai puslapio grafiniai elementai mažėja proporcingai mažėjant ekrano įstrižainei. Puslapis tas pats, tik grafika sumažėja. Tiksliau ne sumažėja, o pritaikoma pagal ekraną. Paveiksliuko dydis išlieka toks pats.

Kilo gana nemažas sąmyšis. Vieni pasidarė specialias mobiliąsias versijas, pavyzdžiui, m.manopuslapis.lt, kiti – investavo į programėles, kurias gana įkyriai siūlo atsisiųsti užsukus į puslapį, treti užsisakė tampomą dizainą, o ketvirti nekreipė dėmesio ir toliau. Deja, pastarųjų yra dauguma, todėl Google kartu su Twitter jie nusprendė pakeisti mobiliųjų puslapį pasaulį. Visai neseniai buvo paleistas naujas formatas – Amplified Mobile Pages (AMP). Taip, Google reikalauja įsidiegti AMP funkcionalumą grasindama sumažinti puslapių gerus reitingus paieškoje. Kuo tai gerai ar blogai SEO?

„AMP puslapiai yra labai geras būdas priversti sudėtingus ir įmantrius puslapius savo informaciją pateikti paprastai. Būtent to ir reikia vartotojams, kurie savo telefone turi 3G ryšį. Jis nėra toks greitais kaip 4G ar ateinantis 5G, todėl kelia problemų milijonams žmonių. Google visiems SEO specialistams davė labai aiškią užuominą – sutvarkykite savo klientų puslapius, kad jie būtų pritaikyti mobiliajai paieškai, kitaip prarasite pozicijas paieškoje. Mes taip dabar ir darome…“

Sako Taurusmedia.lt vadovas Mantas A.

Iš tikrųjų, jaučiamas šioks toks „prievartavimas“ iš Google pusės, tačiau tai yra labai teisingas požiūris.

„Mobiliaisiais telefonais naudojasi žmonės, kurie nenori matyti daug reklamų, tik skaityti turinį. AMP puslapiai pateikia gryną turinio versiją – antraštė, iliustracija, tekstas, vaizdo klipas, susijęs turinys. Viskas jokių slankiojančių ir lakstančių elementų, reklamų ar kitų blaškančių dėmesį elementų. Tai jiems pavyko padaryti iškėlus reikalavimą nenaudoti visokių nereikalingų kodų. Turinys svarbiausia, tad kam apkrauti ne itin galingus telefonų procesorius nereikšmingų detalių apdorojimu? Turinio specialistai sveikina šį žingsnį, nes vartotojui bus paprasčiau skaityti straipsnius, žiūrėti video.“

Teigia Rasytojas.lt agentūros vadovas Marius K, nuolatos rašantis SEO ir reklaminius tekstus įmonių tinklalapiams.

Mobilieji telefonai dar turi kur tobulėti, tad artimiausiu metu pamatysime ir daugiau „svertų“, kuriuos naudos Google, kad galėtų patenkinti savo vartotojų poreikius. Jiems tik reiks sugalvoti, kaip pateikti savo reklamą į tuos naujus AMP puslapius ir uždirbti dar kelis milijardus.

O jūs manėte, kad viskas dėl tik vartotojų?.. Padiskutuokime!

 

Technologijos, Verslas

Kaip turėtų atrodyti kokybiška interneto svetainė?

internetinio puslapio optimizavimasŠiandien visi verslininkai, kurie nori plėtosi savo vykdomą veiklą ir iš jos gauti solidų pelną, puikiai žino, kad matomumas internetinėje erdvėje – vienas ir sėkmingo verslo garantų. Internetinė svetainė – tai ne tik įmonės vizitinė kortelė, bet ir informacinis šaltinis, kuris gali sudominti, informuoti ir padėti potencialiam klientui apsispręsti ar jis nori naudotis jūsų teikiamomis paslaugomis, įsigyti siūlomą produktą. Kita vertus, reikia atminti, kad nepakanka vien tik susikurti internetinę svetainę ir iš karto tikėtis klientų antplūdžio.  Taigi, šį kartą pakalbėkime apie pagrindinius kriterijus, kurie lemia tinklapio kokybę.

Unikalumas – būtina sąlyga

Jei ne kartą girdėjote sąvoką „internetinio puslapio optimizavimas“, tikriausiai žinote, kad svetainėje turi būti pateikti unikalūs tekstai ir informacija.  Paieškos sistemos greitai suindeksuoja interneto puslapius, todėl panaudojus jau kitoje svetainėje esantį turinį, jūsų internetinės svetainės vertė smarkiai krenta.  Be to, net ir unikali informacija turi būti vertinga ir naudinga. Tarkim, jei plėtojate turizmo verslą ir naudingų patarimų skiltyje keliate straipsnius apie populiariausias lankytinas vietas viename ar kitame mieste, tokie straipsniai turės mažai pridėtinės vertės, net ir tuo atveju, jei jie bus unikalūs, nes tokios informacijos internete apstu. Kokybiškas svetainės turinys – tai unikalūs, dar internete nepublikuoti ir praktiškai naudingi tekstai. Tad vertėtų pasvarstyti apie galimybę į pagalbą pasitelkti profesionalius rašytojus.

Svetainė patogi vartotojui

Internetinio puslapio  optimizavimas – toli gražu ne tik tinkamų raktinių žodžių panaudojimas. Kokybiška internetinė svetainė turi būti patogi vartotojui, pritaikyta atidaryti per skirtingus įrenginius, patraukli akiai ir lengvai suprantama.  Tai reiškia, kad lankytojas, užsukęs į jūsų svetainę, turi greitai rasti jam būtiną informaciją – kontaktus, prekių pirkimo, apmokėjimo ir grąžinimo nuostatas, jei užsiimate elektronine prekyba, galiausiai paslaugų kainas. Baiminatės, kad paslaugų kainas sužinos konkurentai? Jie greičiausiai jas jau žino, o vartotojas – ne. Kainų nebuvimas – tai savotiškas diskomfortas, neaiškumas ir papildomas darbas, jei tenka skambinti telefonu ir viską aiškintis pačiam. Jei kiekvienas darbas turi skirtingus įkainius, kurie priklauso nuo darbo apimties ir sudėtingumo, tai paaiškinkite vartotojui, be to, galite pateikti preliminarias paslaugų kainas.

Kokybiška internetinė svetainė – tai aiški ir naudinga informacija vartotojui, visais techniniais dalykais gali pasirūpinti savo srities profesionalai – maketuotojai, tektų kūrėjai, internetinio puslapio  optimizavimo paslaugas teikiančios įmonės.