Technologijos, Verslas

Skalbimo mašinų remontas – ką daryti, kad jo išvengtumėte kuo ilgiau?

skalbimo mašina

 

Netinkamai prižiūrimas, net ir pats kokybiškiausias ar brangiausias daiktas gali jus pavesti. Tada prasideda remontai, vizitai pas technikus ir mintys, kad jį vertėtų pakeisti nauju. Jei nemėgstate švaistytis pinigais ir norite, kad buitinė technika jums tarnautų kuo ilgiau, svarbu laikytis rutinos, kuri padės ją tinkamai prižiūrėti. Bene vienas svarbiausių ir dažniausiai naudojamų vonios kambario prietaisų – skalbimo mašina. Ką daryti, kad skalbimo mašinų remontas jums negrėstų ir ją kaip ilgiau išlaikytumėte tvarkingą?

Ploviklio naudojimas

Mėgstate skalbimo miltelius ir įvairius ploviklius ar minkštiklius, todėl jų niekada negailite? Turėkite omenyje, kad šiuo atveju dosnumas gali būti visai ne į naudą. Didesnis skalbimo priemonių kiekis ne tik nesuteiks daugiau švaros jūsų drabužiams, bet ir ilgainiui gali sukelti problemų. Perteklius gali patekti ant skalbimo mašinos vamzdžių ir nusėsti ant variklio ar kitų svarbių detalių, atsakingų už rimtus gedimus. Jei norite, kad skalbimo mašinų remontas jums negrėstų ilgai, laikykitės instrukcijų ir skalbimo priemonių naudokite tik tiek, kiek reikia.

Skalbimo mašinos valymas

Išvengti skalbimo mašinų remonto gali padėti reguliarus ir kruopštus jų išvalymas. Visų pirma, reikia valyti stalčius, kuriuose kaupiasi daugiausia bakterijų ir nešvarumų. Po kiekvieno skalbimo taip pat reikėtų nuvalyti gumines tarpines ir būgną palikti kuriam laikui atidarytą – taip sustabdysite bakterijų kaupimąsi ir prietaisui suteiksite gaivos. Taip pat reikėtų reguliariai valyti filtrą. Jis yra žemai, korpuso paviršiuje. Kad jį nuvalytumėte, galite tiesiog patiesti ant žemės šluostę, atidaryti liuką ir sukdami prieš laikrodžio rodyklę atsukti dangtelį bei pašalinti susikaupusius nešvarumus.

Nedėkite per daug darbužių

Dar vienas įprotis, dėl kurio padažnėja skalbimo mašinų remontas ar jo tikimybė – maksimalaus skalbinių svorio viršijimas. Dažnai žmonės mano, kad sutaupys, jeigu į būgną prikraus kaip įmanoma daugiau drabužių. Jei norite užtikrinti skalbimo mašinos patvarumą, į jį dėkite bent 0,5 kg mažiau rūbų, nei nurodyta. Taip būgnas galės lengviau suktis ir ateityje išvengsite jo gedimų.

 

 

Namai

Santechnikos darbai gali būti produktyvūs ir labai kokybiški

santechnikos darbaiSantechnikos darbai reikalingi tada, kai koks nors prietaisas sugenda arba kai ateina laikas pakeisti įrenginį nauju. Į santechnikos specialistus kreipiamasi ir norint įrengti vandentiekį ar šildymo sistemą. Meistrai pagalbos ranką ištiesia ir statant būstą, ir remontuojant.

Yra labai daug atvejų, kai kreipiamasi į specialistus ir gaunamas geras rezultatas. Nuo vonios patalpos iki virtuvės, nuo vandentiekio iki kanalizacijos… Santechnikos darbai apima ir katilinių sritį. O ji nepaprastai aktuali artėjant šaltajam metų laikui – gyvename Lietuvoje, o čia lepina ne tik vasara, bet ir žiema apdovanoja savo permainomis.

Katilinė, vandentiekis ir kt. – rimti dalykai. Tai reiškia, kad montavimo ir remontavimo užduotys turi būti paskirtos profesionalams – žmonėms, kurie puikiai susigaudo, kaip, kur ir ką daryti. Tad profesionalūs santechnikos darbai ne tik užtrunka mažiau laiko, bet ir džiugina kokybe. Vadinasi, juos apibūdinti kaip produktyvius – tinkamas sprendimas.

Žinoma, pasitaiko situacijų, kai norimo rezultato negaunama. Jei atvykęs asmuo daugiau laiko praleidžia rūkydamas nei dirbdamas, kažin ko tikėtis. Jei sklinda alkoholio kvapas, tuomet verčiau neprasidėti, o paieškoti kitų santechnikų.

Skirtingi pavyzdžiai leidžia suprasti, kas yra profesionalumas ir kokia jo priešingybė. Kai susisiekiama su žmogumi, kuris skelbiasi esąs specialistas, tikimasi mandagaus bendravimo. O bendravimas, beje, labai padeda atskirti, ar viskas vyksta tinkamai. Juk mandagūs atsakymai, tikslingi klausimai – savo srities specialisto bruožai. O keiksmažodžiai, arogancija, bandymas pašiepti nei kiek nesufleruoja apie tai, ką galėtume pavadinti profesionalumu.

Tiesa, kokybiški santechnikos darbai ne visada lengvai prieinami. Meistras gali pasakyti, kad yra užsiėmęs, kad turi daug užsakymų. Tokiu atveju turbūt turėsite ieškoti kitur. Kita vertus, kai kurie žmonės geranoriški ir duoda kitų specialistų kontaktus. Veikiausiai ne konkurentų, o savo pažįstamų, kuriais daugiau ar mažiau pasitiki.

Štai tokia įdomi tema. Kai kiekvienas montavimo ar taisymo etapas vyksta nepriekaištingai, tai ir rezultatas yra vertas ne tik šypsenos, bet ir sutartų pinigų. Ir buitiniai procesai vėl patogūs, namie šilta, komfortiškai naudojamasi kriaukle, vonia, tualetu. Viskas kaip ir turi būti.

Verslas

Anglų kalba vertimų biuruose karaliauja ir toliau

anglų kalba vertimaiKokios kalbos yra populiariausios, į kurias verčiama daugiausiai tekstų. Vertimų agentūros vienbalsiai sutinka – anglų kalba.

Pastaruosius du šimtus metų anglų kalba skynėsi kelią link populiariausios pasaulyje užsienio kalbos? Beje, prieš ją pasaulio kalbų lyderės buvo prancūzų, ispanų, italų kalbos, dar seniau – lotynų ir graikų. Nors Britanijos imperija susitraukė iki labai nedidelės teritorijos, šia kalba kalba labai daug žmonių, o dar daugiau ją siekia išmokti. Ne veltui. Ji ir toliau lieka pasauline verslo ir kultūros kalba. Ir ne tik dėl amerikiečių kultūros įtakos, bet ir dėl patogumo. Pasak specialistų, anglų kalba yra viena iš lengviausiai išmokstamų kalbų su gana paprasta gramatika ir leksika. Palyginus su lietuvių, rusų, suomių ar kinų kalbomis, anglų kalbą galima išmokti labai greitai.

Natūralu, kad tai turi tiesioginį ryšį su vertimų agentūrų darbu.

Vertimų agentūros „Ad Gloriam“ (https://adgloriam.eu/lt/) atstovai teigia, kad dabar ima populiarėti naujos paslaugos, todėl anglų kalbos vertimai yra kaip niekad aktyvūs? Kokios tai paslaugos?

Dokumentų vertimas. Lietuviai migruoja į anglakalbes šalis, tad natūralu, kad jiems reikalingi dokumentų vertimai. Kartais tokie dokumentų vertimai yra tvirtinami notaro. Tai itin paklausus vertimas.

Techniniai vertimai. Lietuviai savo produkciją eksportuoja į užsienį, tad natūralu, kad reikia parengti įvairius techninius dokumentus, instrukcijas, aprašymus ir kt. užsienio kalba. Instrukcijų, vaistų lapelių vertimai į anglų kalbą irgi sudaro nemažą dalį vertėjų darbo.

Lokalizacija. Atsiradus interneto svetainėms ir vis daugiau reklamos darant užsienio rinkoms, atsiranda poreikis savo reklaminę medžiagą pritaikyti tam tikroms rinkoms, pavyzdžiui JAV, JK ar Indijos. Tam reikalingas esamo teksto pritaikymas vietinėms rinkoms. Redaguojamos kalbinės versijos, vietos ir t.t. Po lokalizacijos tekstas gali būti laisvai dedamas į interneto svetainę ir komentarų, kad tekstas nepritaikytas užsieniečiams bus kur kas mažiau.

Sinchroninis vertimas. Anglų kalba reikalinga ne tik didmiesčiuose, bet ir provincijoje, kur ne visi gerai mok šią kalbą. Dėl to prisireikia ir profesionalaus sinchroninio vertėjo paslaugų, kuris iš karto vietoje galėtų išversti, ką sako svečiai iš užsienio.

Redagavimas (proofreading). Dar viena nauja paslauga yra teksto redagavimas. Žmonės gana paviršutiniškai moka anglų kalbą, todėl ją reikia koreguoti atiduodant profesionaliam anglų kalbos redaktoriams. Klaidų taisymą dažniausiai atlieka tos šalie gyventojai. Anglų kalbos atveju – anglai, amerikiečiai, australai, retkarčiais indai.

Vertimų biurai dirba visu pajėgumu ir kas dieną pateikia savo klientams šimtus puslapių teksto anglų kalba.