Verslas

Kodėl pigi paskola ne visada pigi?

pigi paskolaKartais pasiskolinama, o kartais… prasiskolinama. Juk PAsiskolinti ir PRAsiskolinti – du skirtingi dalykai. Ar dėl to pigi paskola ne visada pigi?

Tiesos tame yra. Ir visai nemažai. Juk pasiskolinus reikia laikytis įsipareigojimo ir laiku mokėti įmokas. O jei jau PRAsiskolinama, tai bet koks paslaugos pigumas tampa niekinis.

Jei siūloma rinktis iš dviejų paskolų, greičiausiai norėsite tos, kurios palūkanos yra mažesnės. Ar sprendimas teisingas? Sunku pasakyti. Bet atsižvelgiant į šio straipsnio pavadinimą galima teigti, kad tai, kas pigiausia, ne visada yra geriausia. Štai kelios priežastys:

  1. Pigi paskola – lyg ir patrauklus variantas, bet mažiausia kaina gali reikšti prasčiausią aptarnavimą. O jūs nenorite, kad atsakymai į klausimus būtų pateikiami gatvės leksikonu.
  2. Jei vadovautumėmės posakiu, kad nemokamų pietų nebūna, taptų aiškus vienas dalykas – mažesnė kaina gaunama koreguojant kitas sąlygas. Analogija, kad būtų lengviau suprasti, – ploninant išmaniojo telefono korpusą lieka mažiau vietos akumuliatoriui, tad gamintojai renkasi, ar storesnis korpusas, ar didesnė baterija. Paskolų atveju mažesnė kaina gali būti gaunama, pavyzdžiui, su dideliais delspinigiais, jei ko nors neatliekama laiku. Tiesa, tai nėra konkreti taisyklė, taikoma visoms be išimties paskolas teikiančioms įmonėms.
  3. Svarbiausia – įmonės patikimumas. Pigi paskola tik tada verta dėmesio, kai paslaugos teikėjai yra atsakingi. Bet jei tai suderinama ir su patrauklia kaina, tuomet pasiūlymas visapusiškai optimalus.

Aptarus priežastis, kodėl pigios paskolos ne visada yra geriausios, galima pamąstyti ir iš kitos prizmės. Kodėl būtent pigi paskola yra norimas variantas?

  1. Nes visada ieškoma tinkamiausio skolinimosi sprendimo, o nepalankios sąlygos lemtų sudėtingą finansinę situaciją.
  2. Kylant kainoms ir kai kuriems asmenims prasitariant apie galimą naują krizę, nesinori pernelyg rizikuoti ir skolintis brangiai.
  3. Išlaidų dalį sudaro įvairūs dalykai, o paskolos mokėjimas tą dalį dar padidina. Vadinasi, skaičiuoti būtina.

Klausimas prieš apibendrinimą: ką privaloma padaryti norint pasiskolinti? Paskirti laiko ir apskaičiuoti keletą dalykų. Kokios yra pajamos, kokią dalį nuo atlyginimo reikia skirti išlaidoms ir kiek prie to prisidėtų paskolos grąžinimas ir t. t. Tikėtina, kad klausimų, į kuriuos ieškosite atsakymų, bus kelios dešimtys. Bet apmąstyti finansus tikrai neprošal, nes juk nenorite prisiimti įsipareigojimo neatsakingai.

O apibendrinimas paprastas. Pigi paskola ne visada pigi, nes reikia vadovautis ir kitais kriterijais. Į juos neatkreipus dėmesio, paslauga gali tapti sudėtinga. Todėl ne visada pigumas turi daugiausia įtakos. Tačiau optimali kaina visgi yra tarp prioritetų.

 

 

 

Verslas

Kaip apsisaugoti nuo nelegalios paskolos internetu

paskolosPaskolų rinka Lietuvoje nuolat plečiasi, nes vis daugiau žmonių, atsidūrusių nemalonioje finansinėje situacijoje pritrūksta pinigų. Trumpam laikui pasiskolinti nedidelę sumą pinigų ryžtasi vis daugiau tautiečių. Kartais tokios paskolos internetu reikalingos pritrūkus pinigų kasdienėms išlaidoms, o kartais norint įsigyti didesnį pirkinį ar pasirūpinti atostogomis. Tačiau besiplečiant klientų ratui, vis dažniau rinkoje atsiranda nesąžiningų žaidėjų. Lietuvos bankas šiandien reguliuoja tik oficialius kredito davėjus, tad visiems, ieškantiems tinkamo paskolos pasiūlymo, naudinga žinoti, kaip apsisaugoti nuo nelegalių paskolų.

Pirmiausia, tai ieškant kredito davėjo, reikia tinkamai atrūšiuoti pasiūlymus. Internete rasite daug skelbimų, kur siūloma greitai ir paprastai pasiskolinti pinigų. Ir tikrai ne visi jie gali būti fizinių asmenų, kurie skolina pinigus neturėdami tam įstatymiškai numatytos teisės. Kartais iš tiesų tokius skelbimus deda ir pačios kredito bendrovės tam, kad lengviau pasiektų savo klientą. Todėl tokio pobūdžio skelbimus reikia vertinti labai atsargiai.

Jei paskolos internetu išduodamos paprasto asmens, dažniausiai tai galima įtarti jau perskaičius skelbimą. Atkreipkite dėmesį į joje pateikiamą informaciją ir vartojamą kalbą. Dažniausiai įmonių skelbimai būna oficialios kalbos, juose pateikiamos sąlygos, kurios aktualios skolinantis internetu. Be to, įmonė prie skelbimo visuomet nurodo ne tik savo kontaktus, bet ir interneto svetainę. Užsuką apsižvalgyti į ją, galėsite įsitikinti, jog šis kredito davėjas yra aptikimas ir oficialus.

Visgi, jeigu kyla įtarimų net ir apsilankius bendrovės svetainėje, visuomet galite pasitikrinti, atsivertę Lietuvos kredito davėjų sąrašą. Šį sąrašą skelbia ir nuolat pildo Lietuvos bankas. Tad jei Jums patikusią bendrovę radote čia, galite drąsiai pasirašyti paskolos išdavimo sutartį, nes tai reiškia, jog kreditorius yra oficialus ir, greičiausiai, tikrai sąžiningas.

Ties,a net ir oficialūs kredito davėjai gali nepateisinti Jūsų lūkesčių, tad geriausia apie paskolos internetu sąlygas išsiaiškinti dar prieš pasirašant kredito sutartį. Iš anksto pasidomėkite, kokios palūkanos bus taikomos Jūsų paskolai, ar bus galimybę paskolą grąžinti ankščiau bei kokie mėnesiniai įnašai Jūsų laukia. Specialistai įspėja, jog labai dažnai kilus konfliktui tarp verslo subjekto ir kliento, net ir vartotojų teises ginančios organizacijos negali padėti klientui, nes šis yra pasirašęs sutartį su paslaugos tiekėju, o joje ne retai verslo subjektas labai tiksliai apibrėžia savo teises. Nepamirškite paskaityti sutarties ir įsitikinti, jog Jūsų interesai ir teisės taip pat bus apgintos esant konfliktui.