Verslas

Kaip apsisaugoti nuo nelegalios paskolos internetu

paskolosPaskolų rinka Lietuvoje nuolat plečiasi, nes vis daugiau žmonių, atsidūrusių nemalonioje finansinėje situacijoje pritrūksta pinigų. Trumpam laikui pasiskolinti nedidelę sumą pinigų ryžtasi vis daugiau tautiečių. Kartais tokios paskolos internetu reikalingos pritrūkus pinigų kasdienėms išlaidoms, o kartais norint įsigyti didesnį pirkinį ar pasirūpinti atostogomis. Tačiau besiplečiant klientų ratui, vis dažniau rinkoje atsiranda nesąžiningų žaidėjų. Lietuvos bankas šiandien reguliuoja tik oficialius kredito davėjus, tad visiems, ieškantiems tinkamo paskolos pasiūlymo, naudinga žinoti, kaip apsisaugoti nuo nelegalių paskolų.

Pirmiausia, tai ieškant kredito davėjo, reikia tinkamai atrūšiuoti pasiūlymus. Internete rasite daug skelbimų, kur siūloma greitai ir paprastai pasiskolinti pinigų. Ir tikrai ne visi jie gali būti fizinių asmenų, kurie skolina pinigus neturėdami tam įstatymiškai numatytos teisės. Kartais iš tiesų tokius skelbimus deda ir pačios kredito bendrovės tam, kad lengviau pasiektų savo klientą. Todėl tokio pobūdžio skelbimus reikia vertinti labai atsargiai.

Jei paskolos internetu išduodamos paprasto asmens, dažniausiai tai galima įtarti jau perskaičius skelbimą. Atkreipkite dėmesį į joje pateikiamą informaciją ir vartojamą kalbą. Dažniausiai įmonių skelbimai būna oficialios kalbos, juose pateikiamos sąlygos, kurios aktualios skolinantis internetu. Be to, įmonė prie skelbimo visuomet nurodo ne tik savo kontaktus, bet ir interneto svetainę. Užsuką apsižvalgyti į ją, galėsite įsitikinti, jog šis kredito davėjas yra aptikimas ir oficialus.

Visgi, jeigu kyla įtarimų net ir apsilankius bendrovės svetainėje, visuomet galite pasitikrinti, atsivertę Lietuvos kredito davėjų sąrašą. Šį sąrašą skelbia ir nuolat pildo Lietuvos bankas. Tad jei Jums patikusią bendrovę radote čia, galite drąsiai pasirašyti paskolos išdavimo sutartį, nes tai reiškia, jog kreditorius yra oficialus ir, greičiausiai, tikrai sąžiningas.

Ties,a net ir oficialūs kredito davėjai gali nepateisinti Jūsų lūkesčių, tad geriausia apie paskolos internetu sąlygas išsiaiškinti dar prieš pasirašant kredito sutartį. Iš anksto pasidomėkite, kokios palūkanos bus taikomos Jūsų paskolai, ar bus galimybę paskolą grąžinti ankščiau bei kokie mėnesiniai įnašai Jūsų laukia. Specialistai įspėja, jog labai dažnai kilus konfliktui tarp verslo subjekto ir kliento, net ir vartotojų teises ginančios organizacijos negali padėti klientui, nes šis yra pasirašęs sutartį su paslaugos tiekėju, o joje ne retai verslo subjektas labai tiksliai apibrėžia savo teises. Nepamirškite paskaityti sutarties ir įsitikinti, jog Jūsų interesai ir teisės taip pat bus apgintos esant konfliktui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *