Namai

Namų reikšmė žmogui ir svarbios interjero detalės

uztiesalai lovaiPrancūzų rašytojas Henry de Montherlant kadaise teigė, kad „namų židinys turi būti ne gyvenamoji vieta, o vieta, į kurią mes visada sugrįžtame“. Jaukumą padeda sukurti įvairūs akcentai, pavyzdžiui, tinkamai parinkti užtiesalai lovai.

Taigi, namai – tai kiekvieno žmogaus saugumo garantas, ramybės oazė ir tvirtovė nuo visų negandų, kurios tyko už namų ribų. Tik juose visiškai atsipalaiduojama, nusiimamos kasdienio gyvenimo kaukės ir tampama pačiu savimi.

Šiandien norima namais vadinti ne pilkas plikas mūro sienas. Šiuolaikiniam žmogui nepakanka turėti stogo virš galvos, kuris apsaugotų nuo kritulių; ar sienų, apsaugančių nuo vėjo.

Modernus žmogus kuria namų jaukumą. Kiekvienas pagal savo išgales ir fantaziją. Vieni samdo dizainerius, kad vakarais galėtų grįžti į namus, kurie primena idilišką paveiksliuką, matytą nekilnojamo turto dizaino žurnaluose, kiti bando sukurti ką nors savo, originalaus ir unikalaus. Pastarąjį variantą kartais patikima atlikti jau minėtiems dizaino srities specialistams – profesionaliems stilistams, interjero ekspertams. Tačiau drąsiausieji namų jaukumą pasiryžta kurti patys, savo rankomis ir pasikliaudami beribe fantazija.

Kas kuria jaukų namų interjerą

Jaukūs namai – tai ne vien nertos servetėlės ir moliniai drambliukai lentynose. Ką gi tada galima vadinti jaukiais namais? Paanalizuokime. Tikriausiai daugeliui iš mūsų yra tekę grožėtis steriliomis minimalistinėmis butų nuotraukomis žurnaluose. Ir nors iš pirmo žvilgsnio šios nuotraukos yra labai gražios, vilioja švaros įspūdžiu, visgi ne kiekvienas rinktųsi tokius būstus ir paveikslėlių.

Toks pat jausmas aplanko ir naujos statybos name ar po kapitalinio buto remonto. Aišku, dažniausiai nejaukumo jausmui randami tokie pasiteisinimai kaip antai –  interjeras dar „nesusigyveno“ su šeimininkais, trūksta detalių ir panašiai.

Tačiau argi įvairios detalės, menkaverčiai suvenyrai iš Egipto ar kitos egzotinės šalies, margaspalviai magnetukai ant šaldytuvo ir panašūs niekučiai gali sukurti namų jaukumą? O kas gali? Kas vieną interjerą paverčia mielu širdžiai ir jaukiu „naminiu“, o kitą – šaltu ir visiškai netinkamu darniam gyvenimui? Pasirodo, norint turėti jaukius namus, reikia vengti tik kelių interjero detalių.

Detalės, kurios griauna namų jaukumą

Pirmiausia reikia vengti tuštumos namuose. Paradoksalu, bet daugelio miestiečių butuose vietos yra mažai, tačiau tuštumos jausmas, kuris kuria nejaukumą bute, ten dažnas svečias. Kodėl?

Pagrindinės priežastys gali būti šios: netaisyklingas baldų išdėstymas, netinkamai parinktos interjero detalės, pavyzdžiui, palikti seni, purvini užtiesalai lovai, „tuščios“ sienos bei kampai ar netinkamai sumontuotas apšvietimas. Ištaisius šias klaidas įmanoma sukurti jaukumą net ir niūriausiose erdvėse.

Svarbiausia nepamiršti pagrindinių jaukių namų erdvių: svetainės, virtuvės ir miegamojo. Pastarojo jaukumo kūrybos patarimus verta panagrinėti plačiau.

Jaukaus miegamojo kambario svarba

Miegamasis – tai vienas iš svarbiausių kambarių mūsų namuose. Šioje erdvėje žmonės ilsisi ir įgauna energijos prieš ir po sunkių darbo dienų. Ne veltui šis kambarys vadinamas vienu intymiausiu namų kampeliu, nes tai yra namo šeimininko oazė, jo asmeninė erdvė. Svečiams šis kambarys būna atviras tik per įkurtuves ar kitais itin retais atvejais.

Todėl ypač jaukumas miegamajame turi būti kuriamas itin atsakingai ir kruopščiai, o detalės pasirenkamos smulkmeniškai.

Užtiesalai lovai – miegamojo akcentas

Vienas iš pagrindinių miegamojo erdvės akcentų – miegamojo lova. Ne mažesnį vaidmenį atlieka ir užtiesalai lovai – tai pirmoji detalė, ryškiausias akcentas, krintantis į akis vos pravėrus miegamojo duris.

Dėl šios priežasties užtiesalą lovai reikia rinktis atidžiai. Svarbu atsižvelgti ne tik į medžiagas, iš kurių pagamintas užtiesalas, bet ir į tai, ar pasirinkta medžiaga derės su miegamojo interjero visuma. Verta apgalvoti, ar užtiesalai lovai bus derantys su bendru miegamojo vaizdu, ar priešingai – išsiskiriantys neįprasta spalva ir tekstūra.

Pakalbėkime apie lovos užtiesalų įvairovę. Užtiesalai lovai būna įvairių medžiagų – nuo vilnos iki šilko, įvairių modelių – nuo rankų darbo iki itin prabangaus ir trapaus audinio.

Užtiesalai lovai skiriasi ir savo funkcija. Vieni yra perkami, kad apsaugotų pagrindinius patalus nuo dulkių ir nešvaros, kiti – dėl grožio, kaip atskira interjerą puošianti detalė. Dar kiti suderina abi šias funkcijas – nors yra itin dekoratyvūs, gražūs ir ryškūs, bet kartu ir patvarūs bei ilgaamžiai.

Taigi, užtiesalai lovai yra svarbi miegamojo kambario interjero detalė, kuri gali būti ne tik funkcionali, bet ir dekoratyvi.

Kitos jaukaus miegamojo detalės

Nors užtiesalai lovai yra bene pagrindinis jaukaus miegamojo aspektas, tačiau verta nepamiršti ir kitų detalių. Pavyzdžiui, norint sukurti tikrai jaukų miegamąjį, svarbu jį kurti saugų, tai yra šiame kambaryje patariama vengti aštrių kampų, ne miegamojo interjerui skirtų baldų.

Dažnai pasitaikantis jaukaus privatumo atributas – miegamojo širma. Širmų būna labai įvairių: medinės, bambukinės, medžiaginės. Bet jų funkcija visuomet ta pati – kurti privatumą ir dekoratyvų jaukumą.

Taip pat verta netaupyti ir stilingoms puošnioms miegamojo užuolaidoms. Kaip ir užtiesalai lovai, užuolaidos yra iš įvairių medžiagų, visokių spalvų. Svarbu parinkti labiausiai Jūsų kambario interjerui tinkamas užuolaidas. Dažniausiai miegamojo langą puošia plonos tiulio (dieninės) ir storos medžiagos (naktinės) užuolaidos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *