Sveikata

Dantų tiesinimas breketais

Dantų tiesinimas breketais (https://www.dentes.lt/dantu-tiesinimas-breketais-plokstelemis-vilniuje/) yra laiko patikrintas sprendimas gražiai šypsenai pasiekti. Breketai – tai ortodontinis gydymas, skirtas įvairioms dantų problemoms spręsti: nuo suspaustų ar neteisingai išsidėsčiusių dantų iki sąkandžio problemų. Jie suteikia ne tik estetinę, bet ir daugybę kitų privalumų, įskaitant geresnę burnos sveikatą ir didesnę savigarbą. Panagrinėkime, kaip veikia breketai ir kodėl jie tebėra populiarus pasirinkimas siekiant tobulos šypsenos.

Kaip veikia breketai

Breketus sudaro prie dantų priklijuoti metaliniai arba keraminiai breketai, sujungti lanko vielomis, kurios švelniu spaudimu perkelia dantis į tinkamą padėtį. Ortodontas periodiškai koreguoja dantis, kad laikui bėgant dantys palaipsniui judėtų. Kai kuriais atvejais, siekiant išspręsti konkrečias dantų problemas, gali būti naudojamos gumelės ar kiti papildomi komponentai.

Breketų tipai

Tradiciniai metaliniai breketai yra labiausiai paplitęs ir ekonomiškiausias variantas. Jie yra patvarūs ir gali veiksmingai spręsti net sudėtingiausias dantų problemas. Norint, kad breketai atrodytų diskretiškiau, populiariausias pasirinkimas – keraminiai breketai, nes jie susilieja su natūralia dantų spalva, todėl yra mažiau pastebimi.

Breketų privalumai

  • Geresnė burnos sveikata: Dantų tiesinimas breketais gali pagerinti burnos higieną, nes išlygintus dantis lengviau valyti, todėl sumažėja ėduonies, dantenų ligų ir kitų dantų problemų rizika.
  • Koreguojamas sąkandžis: Tai ne tik pagerina kramtymą ir kalbėjimą, bet ir apsaugo dantis nuo pernelyg didelio nusidėvėjimo.
  • Didesnis pasitikėjimas savimi: Graži šypsena gali padidinti pasitikėjimą savimi ir pagerinti bendrą emocinę savijautą.
  • Ilgalaikiai rezultatai: Baigus gydymą breketais, pacientai gali ilgai mėgautis labai gražia ir lygia šypsena.

Dantų tiesinimas breketais išlieka veiksmingas ir patikimas sprendimas norint turėti gražią šypseną. Naudojant įvairių tipų breketus, atitinkančius individualius pageidavimus ir poreikius, ortodontiniu gydymu galima ištaisyti dantų problemas, pagerinti burnos sveikatą ir padidinti savivertę. Tiems, kurie siekia ilgalaikės investicijos į savo gražią šypseną, breketai ir toliau išlieka puikiu pasirinkimu.Daugiau: https://www.dentes.lt

Sveikata

Naudingieji, sveikieji žuvų taukai

žuvų taukai

Ar mėgstate žuvį? Daug žmonių atsakytų, kad tai tikras skanėstas. O ar kada vaistinėje pirkote žuvų taukų? Labai tikėtina, kad taip, mat jų nauda pripažinta. Populiaru ir įvertinta.

Žuvų taukai naudingi įvairiopai. Pirmiausia todėl, kad juose gausu A ir D vitaminų. D reikšmė – kalcio įsisavinimas, kaulų ir dantų sveikata. A reikšmė – nauda akims, odai, gleivinei; vitaminas A taip pat veikia kaip antioksidantas.

Šiais vitaminais privalumai nesibaigia. B1, B2 ir B12 – šių taip pat yra žuvų taukuose. Ir dar ne viskas! Sudėtyje esama ir štai ko: niacino, folio rūgšties, panteono rūgšties. Tarp naudingų medžiagų yra ir kalcio, jodo, cinko. Pavargote nuo tokios gausos? Tuomet padarome pertrauką, nes… yra ir daugiau sudedamųjų dalių!

Ką gi, tęsiame. Be jau minėtų medžiagų, žuvų taukai žmonėms naudingi ir todėl, kad sudėtyje yra kalio, fosforo, fluoro bei vario. Visas komplektas vertingas. Gera žinia – šiais pliusais sąrašas nebaigiamas.

Žuvų taukai vertingais laikomi dėl didelio kiekio nesočiųjų riebalų rūgščių. Palyginti su augaliniais aliejais, žuvų taukuose šių rūgščių yra daugiau. Ar kada pagalvojote, kodėl žuvų taukai lieka skysti net temperatūrai nukritus žemiau nulio? Būtent todėl, kad juose gausu nesočiųjų riebalų rūgščių. Atrodo, nesusiję dalykai. Visgi net labai susiję.

Žuvų taukai turi ir omega-3 riebalų rūgščių. Vėlgi labai tinka žodis „daug“ – omega-3 riebalų rūgščių kiekis, galima sakyti, yra solidus.

Reali žuvų taukų nauda: skystina kraują ir slopina krešėjimą, mažina kraujospūdį, yra priemonė nuo trombų susidarymo, skatina audinių atsinaujinimą. Didelėmis raidėmis reikėtų užrašyti ir imuniteto stiprinimo funkciją. Ar tai jau viskas? Ne. Tiesą sakant, norint atskleisti visus privalumus būtų galima išleisti knygą. Kokių 500 puslapių ar net storesnę.

Taigi, žuvų taukai verti visokių epitetų: naudingi, sveiki, sveikatingi, turtingi vitaminų… Ne veltui jie žinomi daugelį metų kaip puikus teigiamų medžiagų šaltinis. Ne veltui ir šiandien jie perkami, geriami. Svarbiausia laikytis nurodytų rekomendacijų – tų, kurios informaciniame lapelyje, ir (arba) tų, kurias pateikia jūsų gydytojas.

 

 

Sveikata

Teigiamą poveikį gali atnešti tik sąmoningas sportui skirtų maisto papildų vartojimas

maisto papildai sportuiĮdomu, ar labai sumažėtų plušančių sporto salėje gretos, jei atsirastų stebuklinga piliulė, kurią prarijus, vaizdas veidrodyje kardinaliai pasikeistų (kam išryškėtų dailūs raumenukai, o kam nukristų keli nereikalingi kilogramai)? Deja, tokių stebuklų nevyksta net mūsų margame pasaulyje. Jei visgi koks pardavėjas iš po prekystalio išsitrauktų pakuotę, kurios turinys neva žada trokštamus stebuklus, netikėkite ir bėkite kuo toliau – kvepia akivaizdžia apgavyste! Kaip turėtų būti išsirenkami bei vartojami maisto papildai sportui, norint pajusti pastarųjų teigiamą poveikį?

Tikriausiai jokio logiškai mąstančio žmogaus nenustebins specialistų pateikiamas faktas, jog maisto papildai sportui padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų tik tada, jei būna išpildytos visos žemiau pateiktos sąlygos.

  • Sporto papildų vartojimas turi būti derinamas su reikiamo intensyvumo treniruotėmis (ne veltui papildai xxl ar maisto papildai raumenims junginyje naudojami kartu su žodeliu „sporto“).
  • Maisto papildai sportui negali kompensuoti tam tikrų medžiagų trūkumo, kurios gaunamos tik su subalansuota mityba (arba neutralizuoti su nesveikais maisto produktais gaunamo šlamšto!). Tad, norint pajusti realią naudą, svarbu peržiūrėti savo racioną ir skrupulingai laikytis numatyto dienos meniu.
  • Papildų vartojimas neturėtų būti siejamas su faktu, jog „tai daro visi“. Vartokite papildus tik tada, jei jaučiate poreikį turėti daugiau energijos bei ištvermės treniruočių metu, siekiate paskatinti spartesnį raumenų formavimosi procesą ar greičiau atsikratyti antsvorio (šią funkciją atlieka papildai sportui moterims, kurių sudėtis orientuota į dailiosios lyties atstovių poreikį turėti dailias kūno linijas). Jei užsibrėžtų tikslų link sparčiai judate sporto ir subalansuotos mitybos pagalba, vartoti papildų cheminių medžiagų tikrai nereikėtų.
  • Turi būti vartojami tik kokybiški, patikimos sudėties maisto papildai sportui. „Papildai sportui vilnius“, „papildai sportui skelbiu“, „maisto papildai kaune“ ar „maisto papildai klaipeda“ – raktiniai žodžiai, kuriais pasinaudoję pamatysite, kokia plati šios grupės produktų pasiūla rinkoje. Būkite atidūs: ne visa siūloma produkcija yra veiksminga, o kai kurie papildai gali turėti ir neigiamą poveikį sveikatai (dėl šios priežastie būtina pasidomėti įvairiomis sportui skirtų maisto papildų medžiagomis ir, remiantis sukaupta informacija, atidžiai išanalizuoti ant pakuotės pateiktą sudėtį). Itin atsargiai reikėtų vertinti skelbimus „maisto papildai sportui pigiau“. Geriau sumokėti šiek tiek didesnę kainą ir bendradarbiauti su patikimais pardavėjais, nei veltui rizikuoti dėl kelių eurų nuolaidos.

Jei įsisąmoninote informaciją, susijusią su papildų sportui vartojimu bei jaučiate pastarųjų poreikį – pirmyn rinktis patikimą produkciją ir pradėti siekti savo užsibrėžtų tikslų!

mrbiceps.lt

 

 

Sveikata

Kokias maitinimo klaidas dažniausiai daro kačių šeimininkai

kaciu maistasSakoma, kad gerais norais ir kelias į pragarą grįstas. Nors kačių mitybos klaidos nėra toks kraštutinis blogis, vis dėlto, iš per didelės meilės kartais net nesusimąstome kaip kenkiame savo augintiniui. Tad apžvelkime sąrašą ydų, kurių net jeigu širdis plyštų negalima daryti, norint, kad Jūsų murklys gyventų ilgai ir būtų sveikas.

Jokio šuns maisto

Šuns ėdale yra mažiau proteinų, nei kačių. Nors šuns kaip ir kaciu maistas turi būti visavertis. Tai reiškia, kad kaciu maistas turi būti pritaikytas pagal katės amžių, veislę, sveikatą. Subalansuotas kaciu maistas skiriasi vitaminų ir mineralų kiekiu nuo šunų. Todėl ilgą laiką šerdami katę šuns maistu, rizikuojame, kad jai pradės trūkti reikiamų vitaminų.

Jokios kaitos

Nemažiau blogai ir beveik taip pat dažnai, mes taip įprantame prie vienos kaciu maistas pakuotės, kad pamirštame, jog mūsų murkliui reikia kaitos. Net ir subalansuota mityba nereiškia, kad kasdienis žuvies, kepenėlių ar inkstų racionas ilgainiui nereikš kalcio, fosforo ar kitų vertingų medžiagų trūkumo. Kaip sako veterinarai, geriausias kaciu maistas yra tas, kurį rekomenduoja veterinaras ir keičiamas jis turėtų būti pagal jo nurodytą grafiką.

Pildyti visus katės įnorius

Katės įnoringos ir jos tikrai moka parodyti ko nori. Tačiau tai nereiškia, kad Jūs ir turite nuo savo stalo jai tučtuojau duoti skaniausius žuvies gabaliukus ar, dar blogiau, šokolado, kiaušinio trynio. Jūs esate šeimininkas ir namie taisykles nustatote Jūs. Neleiskite, kad meilios akys Jumis manipuliuotų. Neleiskite ir svečiams savivaliauti.

Šerti nekokybišku maistu

Lietuvoje populiariausias yra: kaciu maistas royal canin, kaciu maistas super premium, kaciu maistas josera. Taip pat šių gamintojų siūlomas koncervuotas sterilizuotu kaciu maistas ir sausas maistas sterilizuotoms katems. Yra ir daugiau gamintojų. Apie visus juos galite rasti konsultacijas internete.

Taigi, pasirinkti tikrai yra iš ko. Todėl nerizikuokite ir neduokite savo katei nekokybiško maisto. Jeigu norite sutaupyti, Jūsų turėtų būti ieškomas kačių maistas internetu. Tiesiog žvalgykitės kas čia skelbia kažką panašaus į kačių maistas akcija.

 

 

Grožis, Sveikata

Emigrantai pasitiki Lietuvos odontologais

odontologai

Sveiki dantys – siekiamybė? Sveiki dantys turėtų būti kasdienybė. Jei taip nėra, veikiausiai uždelsta kreiptis į gydytojus. Šiuolaikinė odontologija geba sukurti stebuklus, bet visuomet svarbu žinoti – kuo mažiau delsiama, tuo lengviau pasirūpinti burnos ertmės sveikata ir estetika. Ir įvairioms procedūroms prireikia mažiau laiko. Kitaip tariant, neverta uždelsti, geriau į gydytojus kreiptis laiku.

Gal atrodo, kad kalbant apie sveikatą nėra labai moralu akcentuoti pinigus, bet visgi verta pasitelkti su sveikata ir pinigais susijusį pavyzdį. Laikas nuo laiko susitariant dėl profilaktinių vizitų odontologo kabinete, sutaupoma. Juk apžiūra, kokios skylutės užtaisymas kainuoja gerokai mažiau nei rimtesnis kelių dantų tvarkymas. Odontologijoje kainų kontrastas labai platus ir prireikus sudėtingesnių procedūrų neretai skundžiamasi didokomis sumomis.

Tad vienas dalykas yra aiškus. Jei nenorite, kad pinigai tarsi sūkurys išlėktų iš piniginės, nebijokite apsilankyti pas odontologą. Beje, žodis „nebijokite“ visai pagrįstas. Kodėl? Nes žmonės, prisimindami sovietinius odontologų kabinetus, bodisi vykti į tokią vietą. Tačiau privalu jus nuraminti, nes šiuolaikinė odontologija – tai ne kankinimo kabinetas, ne tie patys plaktukų kaukšenimai ir ne surūdijusių replių girgždinimas.

Kur kreiptis prireikus informacijos? Variantų yra bent keletas. Vaikštinėjant po miestą ieškoti iškabos „Odontologijos kabinetas“, pasiteirauti pažįstamų, kur šie tvarkosi dantis, arba pasinaudoti interneto paieška. Būtent pastarasis būdas yra patogiausias. Norint paskaityti aktualius straipsnius galima užsukti į http://dentastra.lt svetainę. Čia rasite ir kontaktus, kuriais susisiekę galėsite susitarti dėl vizito. Tai Vilniuje veikianti odontologijos klinika, teikianti platų šios srities medicininių paslaugų spektrą – ar reikalingos higienos procedūros, ar skauda dantį, visuomet padės kvalifikuoti specialistai.

Kai Lietuvoje geriau nei užsienyje

Hm, o ar žinote, kodėl ką tik, keliomis eilutėmis aukščiau, buvo paminėtas Vilnius? Pasirodo, kad Lietuvos sostinė ir odontologija – labai susiję dalykai.

Kad emigracijos srautai dideli, visi puikiai žino. Tendencijos nedžiugina. Tačiau emigravę tautiečiai pripažįsta – atostogos Lietuvoje yra jų planuose. O per atostogas vykstama ne tik pas artimuosius ar prie jūros. Nemažai žmonių į gimtinę grįžta dėl kokybiškų (ir pigesnių) odontologų paslaugų. Tai patvirtina ir http://dentastra.lt specialistai, netgi aptaria šią temą svetainės straipsnyje.

Pastebimas dėsningumas, kad daugiausia lietuvių iš užsienio grįžta per vasaros atostogas ir žiemos švenčių laikotarpiu. Ir ne vien norėdami atsipūsti gimtinėje, ne vien dėl susitikimų su bičiuliais. Pati http://dentastra.lt išskiria šiuos aspektus: žemesnę kainą, gydytojų kompetenciją, mažesnes eiles.

Kaina paprastai patrauklesnė nei užsienyje. Pirma priežastis ir yra pati kaina (t. y. specialistai dirba pigiau). Antra priežastis: jei asmuo nedeklaravęs išvykimo, tai pasinaudoja nemokamu gydymu.

Kompetentingi gydytojai – štai kodėl vykstama taisytis dantų į Lietuvą. Specialistai iš tiesų profesionalūs, tai ne tik etiketė, ne tik gydytojo statusas, bet ir realūs sugebėjimai.

Odontologija Lietuvoje palankiai vertinama ir dėl mažesnių eilių. Kažin ar kas pagirtų mūsų šalies sveikatos priežiūros sistemą už greitumą, bet užsienyje būna dar lėtesnių procesų, tenka ilgiau laukti. Na, o norint viską išspręsti kuo greičiau, naudingiausia apsilankyti privačioje klinikoje. Jei aktualu, kur rasti specialistą sostinėje, galite susisiekti su http://dentastra.lt gydytojais.

Kodėl tvarkytis dantis Lietuvoje yra geriau? Apibendrinant išsakytas mintis galima teigti, kad mūsų šalyje teikiamos kokybiškos odontologijos paslaugos palyginti patraukliomis kainomis, o ir eilės negąsdinančios. Šie privalumai nelieka neįvertinti.

 

 

Sveikata

Kelioninė vaistinėlė išvykai su vaikais

vaistai nuo kosulio vaikamsKelionė vaikams – galimybė ne tik patirti daug įspūdžių ir džiaugsmingų akimirkų, bet ir kaupti nepakartojamą patirtį. Deja, tėvams dažnai kelionės su vaikais atneša nemažai rūpesčių. Draudikai praneša, kad beveik 20 proc. vaikų nelaimių ir žalų buvo įvykusios kelionės metu. Tad kokios traumos ir ligos dažniausiai lydi mažuosius keliautojus?

Vasaros atostogos – slogų ir peršalimo ligų metas

Į keliones vis dažniau vykstantys vaikai neretai suserga, taip vadinamomis lengvos formos, peršalimo ligomis, t.y. sloga, lengvas kosulys. Todėl kelioninėje vaistinėlėje turi atsirasti vaistai nuo kosulio vaikams. Kadangi ne į visas valstybes leidžia įsivežti tam tikrus medikamentus, verta pasitarti su gydytoju ar vaistininku, kokie būtų nedraudžiami ir efektyvus vaistai nuo kosulio (dažniausiai tai yra sirupas nuo kosulio vaikams prospan arba brontex sirupas vaikams, tai lyg sirupiniai vaistai nuo slapio kosulio vaikams). Tačiau net ir tada jais piktnaudžiauti negalima. Visuomet turėkite natūralų homeopatinį sirupą. Tokie vaistai nuo kosulio vaikams gali padėti užkirsti kelią ligai iškart pasirodžius pirmiesiems simptomams.

Net trečdalį keliautojų į Turkiją ar Egiptą sudaro vaikai. Todėl kelionių organizatoriai stengiasi pasirūpinti mažųjų saugumu ir reikiama infrastruktūra. Tėveliams rekomenduojama, kad vaistinėlėje vietą rastų ne tik vaistai nuo kosulio vaikams, bet nuo skrandžio ligų, apsinuodijimų, slogos. Kartais efektyvūs būna ir liaudiski vaistai nuo kosulio. Kaip pavyzdžiui, tokie vaistai atsikosėjimui padeda, kaip arbatžolių garai. Puikūs vaistai nuo kosulio vaikams (ypač vaistai nuo sauso kosulio) gali būti tiesiog mėtiniai ledinukai arba nereceptinis sirupas nuo sauso kosulio.

Traumos ir kiti neapdairių keliautojų pavojai

Nuo traumų nesame apsaugoti nei vienas. Jeigu staiga vaikas patyrė traumą, teks kreiptis į vietos medikus. Tokiems atvejams ir pirmai pagalbai turėkite tvarstį.

Nerečiau pasikartojanti problema yra saulės atakos, šilumos smūgiai. Tad tėveliai raginami nepamiršti nuolat turėti ir skatinti vaikus gurkšnoti vandenį, bei kitas apsaugines priemones, tokias kaip kremai, galvos uždangalai. Saulės smūgis gali pasireikšti vėmimu, karščiavimu. Pastebėjus nors vieną iš šių simptomų ar vaiko apatiją, irzlumą, nelaukite. Tuomet skubiai kreipkitės į medikus.