Sveikata

Kokias maitinimo klaidas dažniausiai daro kačių šeimininkai

kaciu maistasSakoma, kad gerais norais ir kelias į pragarą grįstas. Nors kačių mitybos klaidos nėra toks kraštutinis blogis, vis dėlto, iš per didelės meilės kartais net nesusimąstome kaip kenkiame savo augintiniui. Tad apžvelkime sąrašą ydų, kurių net jeigu širdis plyštų negalima daryti, norint, kad Jūsų murklys gyventų ilgai ir būtų sveikas.

Jokio šuns maisto

Šuns ėdale yra mažiau proteinų, nei kačių. Nors šuns kaip ir kaciu maistas turi būti visavertis. Tai reiškia, kad kaciu maistas turi būti pritaikytas pagal katės amžių, veislę, sveikatą. Subalansuotas kaciu maistas skiriasi vitaminų ir mineralų kiekiu nuo šunų. Todėl ilgą laiką šerdami katę šuns maistu, rizikuojame, kad jai pradės trūkti reikiamų vitaminų.

Jokios kaitos

Nemažiau blogai ir beveik taip pat dažnai, mes taip įprantame prie vienos kaciu maistas pakuotės, kad pamirštame, jog mūsų murkliui reikia kaitos. Net ir subalansuota mityba nereiškia, kad kasdienis žuvies, kepenėlių ar inkstų racionas ilgainiui nereikš kalcio, fosforo ar kitų vertingų medžiagų trūkumo. Kaip sako veterinarai, geriausias kaciu maistas yra tas, kurį rekomenduoja veterinaras ir keičiamas jis turėtų būti pagal jo nurodytą grafiką.

Pildyti visus katės įnorius

Katės įnoringos ir jos tikrai moka parodyti ko nori. Tačiau tai nereiškia, kad Jūs ir turite nuo savo stalo jai tučtuojau duoti skaniausius žuvies gabaliukus ar, dar blogiau, šokolado, kiaušinio trynio. Jūs esate šeimininkas ir namie taisykles nustatote Jūs. Neleiskite, kad meilios akys Jumis manipuliuotų. Neleiskite ir svečiams savivaliauti.

Šerti nekokybišku maistu

Lietuvoje populiariausias yra: kaciu maistas royal canin, kaciu maistas super premium, kaciu maistas josera. Taip pat šių gamintojų siūlomas koncervuotas sterilizuotu kaciu maistas ir sausas maistas sterilizuotoms katems. Yra ir daugiau gamintojų. Apie visus juos galite rasti konsultacijas internete.

Taigi, pasirinkti tikrai yra iš ko. Todėl nerizikuokite ir neduokite savo katei nekokybiško maisto. Jeigu norite sutaupyti, Jūsų turėtų būti ieškomas kačių maistas internetu. Tiesiog žvalgykitės kas čia skelbia kažką panašaus į kačių maistas akcija.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *