Verslas

Nustatyti automobilio vertę pačiam ar kreiptis į profesionalius turto vertintojus?

Automobilio vertinimas yra svarbus veiksnys, susijęs su pirkimu, pardavimu, draudimu, lizingu ir kitais transporto priemonių aspektais. Tačiau kyla klausimas: ar galima nustatyti automobilio vertę pačiam, ar geriau kreiptis į profesionalius turto vertintojus? Šiame straipsnyje aptarsime šios problemos privalumus ir trūkumus bei atskleisime, kodėl galbūt verta pasikliauti ekspertais.

Galimybė atlikti automobilio vertinimą pačiam

Teoriškai automobilio vertę galima nustatyti pačiam, atliekant rinkos tyrimą, palygindami panašių automobilių kainas bei atsižvelgiant į automobilio būklę, amžių, rida ir kitus veiksnius. Tačiau šis metodas turi keletą trūkumų:

 • Laiko sąnaudos. Atlikti patikimą automobilio vertinimą pačiam gali užtrukti daug laiko, ypač jei turite mažai patirties šioje srityje.
 • Nežinojimas apie rinkos niuansus. Automobilių rinka nuolat kinta, o vertės nustatymą gali paveikti daugybė veiksnių, kurių ne visada lengva įvertinti be profesionalios patirties.
 • Galimas subjektyvumas. Savarankiškas automobilio vertinimas gali būti linkęs į subjektyvumą ir emocinius sprendimus, o tai gali sukelti vertės iškraipymą.

Profesionalių turto vertintojų privalumai

Nors savarankiškas automobilių vertinimas gali atrodyti patrauklesnis, yra keletas priežasčių, kodėl geriau kreiptis į profesionalius turto vertintojus:

 • Patirtis ir žinios. Profesionalūs turto vertintojai turi ilgalaikę patirtį ir išsamias žinias apie automobilių rinką, todėl jie gali nustatyti tikslesnę automobilio vertę.
 • Objektyvumas. Profesionalūs vertintojai atlieka vertinimą remdamiesi objektyviais kriterijais ir rinkos duomenimis, o ne asmeniniais įspūdžiais ar nuomone apie vieną ar kitą modelį ar markę.
 • Taiklios vertinimo metodikos. Ekspertai naudoja sudėtingus vertinimo metodus ir įrankius, kurie atsižvelgia į visus veiksnius ir padeda nustatyti tiksliausią automobilio vertę.
 • Laiko taupymas. Kreipiantis į profesionalius turto vertintojus, jūs taupote laiką ir galite sutelkti dėmesį į kitus svarbius verslo ar asmeninius reikalus.
 • Patikimumas ir skaidrumas. Profesionalus automobilio vertinimas yra patikimesnis ir skaidresnis, o tai gali padėti įgyti kitų šalių (pavyzdžiui, draudimo bendrovių, finansinių įstaigų, pirkėjų) pasitikėjimą.

Situacijos, kai ypač svarbu kreiptis į ekspertus

Yra tam tikrų situacijų, kai ypač verta pasikliauti profesionaliais turto vertintojais:

 • Sudėtingi atvejai. Kai automobilis turi ypatingų bruožų, yra retas arba turi vertę didinančią istoriją, profesionalus vertintojas gali padėti nustatyti teisingą kainą.
 • Draudimo, lizingo ar paskolos procesai. Finansinės įstaigos ir draudimo bendrovės dažnai reikalauja nepriklausomo automobilio vertinimo, kad įvertintų riziką ir nustatytų tinkamą draudimo ar finansavimo sumą.
 • Teisiniai ginčai. Kylant teisiniams ginčams arba vykstant turto padalijimo procesams, nepriklausomas automobilio vertinimas gali padėti užtikrinti sąžiningą rezultatą ir išvengti konfliktų.

Nors teoriškai galima pabandyti nustatyti automobilio vertę pačiam, šis procesas gali būti sudėtingas, laiko sąnaudų reikalaujantis ir nepakankamai tiksliam rezultatui atnešantis. Kreipiantis į profesionalius turto vertintojus, jūs galite pasinaudoti jų patirtimi, žiniomis, objektyvumu ir patikimumu, kad gautumėte tikslesnį ir skaidresnį automobilio vertinimą. Šis sprendimas ypač svarbus sudėtingose situacijose, finansinių įstaigų ar draudimo bendrovių reikalavimų atveju, ir teisinių ginčų metu.

Verslas

Kaip kovoti su drėgme automobilyje?

drėgmėPradedant rudeniu ir baigiantis pavasariu su šia problema susiduria labai daug automobilių savininkų kurie neturi nuosavo garažo. Automobilio salono vidaus kondensatą vargina ypač tuomet kai prasideda šalnos ir minusinė temperatūra. Tai reiškia kad visas išgaravęs vanduo susikaupia ant stiklų ir tampa ledu kurį tenka gramdyti arba laukti kol pečiukas pašildys ir jie atitirps natūraliai. Dėl ko kaupiasi drėgmė mašinoje ir kaip to išvengti?

Drėgmė nauja automobilyje

Net ir naujų automobilių savininkai neišvengia drėgmės automobilyje žiemos metu jei nesilaiko vienos paprastos taisyklės. Jei kurį laiką važiuojate automobiliu ir atvykote namo, prieš paliekant automobilį nakčiai arba ilgesniam laikui, praverkite dvi duris ir leiskite šiltam salono orui išeiti į lauką. Temperatūra viduje ir lauke taps vienoda ir kauptis drėgmei nebus sąlygų.

Ieškokite skylių

Drėgmė automobilyje kaupiasi ne tik dėl to kad kvėpuojate, salone yra gėrimų ar maisto likučių, tai yra neišvengiama drabužių. Tikrų priežasčių teks paieškoti su įrankiai ar bent jau prožektoriumi. Galbūt varva stoglangis, surūdijo kėbulas automobilio apačioje arba vanduo skverbiasi per supuvusias vietas ratų arkose, galbūt netvarkinga oro ventiliavimo sistema. Kur kaupiasi drėgmė galite iš karto ir nesuprasti nes jeigu kiauras automobilio dugnas tai suprasti galima tik pridėjus sausą servetėlę po kilimėliu. Norint pašalinti šiuos trūkumus teks ardyti visą automobilio saloną, išimti sėdynes. Taip pat pabandykite automobilį pakelti keltuvu ir pasižiūrėti gal skylės matomos iš apačios. Užtepkite jas specialiu hermetiku arba bitumu.

Drėgni kilimėliai

Automobilių kilimėliai yra vienas dažniausių priežasčių dėl ko drėgmė kaupiasi salone. Jei visais metų laikais naudojate medžiaginius kilimėlius, klystate. Taip elgtis neprotinga dėl kelių priežasčių. Medžiaginiuose kilimėliuose kaupiasi drėgmė. Jei iš guminių kilimėlių vandenį galite išpilti, medžiaginius teks kas karta plauti ir džiovinti. Jei kilimėliai nuolat šlapi nuo ištirpusio sniego tai ir drėgmė kyla į viršų ir padengia stiklus kol automobilis šiltas. Išvada paprasta, skirtingiems metų laikams naudokite skirtingų tipų kilimėlius.

Išbandykite pagalbines priemones

Su pertekline drėgme ant langų galima kovoti purškiant specialius mišinius. Prekybos centro automobilių dalių skyriuje rasite įvairių firmų spirito pagrindu pagamintu purškalus kurie ant stiklo padaro riebalinį barjerą ir trukdo drėgmei kauptis.

Verslas

Nuomojami automobiliai dar niekuomet nebuvo tokie praktiški ir patogūs

automobiliu nuoma
Išsinuomoti automobilį šiandien yra gerokai paprasčiau nei prieš gerą dešimtį metų. Auganti nuomos bendrovių pasiūla siūlo vis priimtinesnes ir patrauklesnes kainas individualiems klientų lūkesčiams. Be to, nuomojami automobiliai atitinka konkrečius vairavimo poreikius, garantuoja saugų ir komfortišką važiavimą. Jei galvojate naudotis automobilių nuomos įmonės paslaugomis, pvz., jei jums reikalingas pakaitinis automobilis, nes jūsiškis tvarkomas autoservise, jei planuojate leistis į pažintinę kelionę po Lietuvą ar užsienio šalis, jei norite persivežti daiktus ar leistis į kelionę darbo tikslais, viskas, ką turite padaryti, – tai nuspręsti, koks automobilis jums reikalingas.

 

Kaip pasikeitė automobilių nuoma?

Ilgą laiką transporto priemonių nuoma buvo suvokiama kaip gana brangus pasirinkimas, kurį sau gali leisti ne kiekvienas vairuotojas, tačiau situacija iš esmės pasikeitė. Šiandien nuomos paslaugomis gali naudotis praktiškai kiekvienas norintis, kadangi kainos yra prieinamos tiek pasiturintiems, tiek vidutines pajamas gaunantiems lietuviams. Automobilį verta nuomoti ne tik dėl gerėjančių kainų, bet ir dėl vairuotojui suteikiamo komforto. Turėdami transporto priemonę, galėsite nesukti galvos dėl viešojo transporto sistemos, nereiks rūpintis, kaip visur suspėti, ir neleisite laiko veltui, sėdėdami autobuse.

Siekdamos prisitaikyti prie individualių klientų poreikių, nuomos bendrovės siūlo komfortiškus, naujus, techniškai tvarkingus automobilius. Šiandien galite nuomotis tiek mechaninės, tiek automatinės pavarų dėžės automobilius, be to, priklausomai nuo to, kam skiriate pirmenybę, galite prašyti tiek nedidelės, miesto ritmui pritaikytos transporto priemonės, tiek itin erdvaus, prabangiai atrodančio, limuzininės klasės automobilio. Jei ketinate nuomojamą automobilį naudoti rimtesnėms užduotims, pvz., daiktų pervežimui, persikraustymui, darbo įrangos transportavimui ir pan., jūsų lūkesčius atitiks nuomojami mikroautobusai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. Tai itin praktiškas sprendimas, jei norite saugiai ir ramiai pervežti didesnių gabaritų krovinį, tačiau jūsų turimas automobilis yra per mažas ar nepatogus.

 

Kokius klausimus turite aptarti?

Kad būtumėte patenkinti nuomos bendrovės sąlygomis, aptarkite jas iš anksto. Siūlome susisiekti bent su keliomis automobilių nuomos įmonėmis ir pasikalbėti dėl nuomos kainų ir vairuotojui keliamų reikalavimų, pvz., ar vairuotojas privalo turėti minimalų vairavimo stažą. Jei ketinate keliauti didesnius atstumus, būtina aptarti kilometražo reikalavimus, be to, iš anksto pasidomėkite, iš kur automobilį turėtumėte pasiimti ir kur jį turėtumėte palikti. Taip pat, kokios garantijos jums suteikiamos, kaip būtų sprendžiamos automobilio gedimo problemos ir pan.

 

Verslas

Geri vairuotojai ne tik vairuoja gerai

draudimasPerskaitėte antraštę ir klausiate, ką dar tinkamai daro geri vairuotojai? Na, turbūt kiekvienas iš mūsų yra gabus kokioje nors srityje. Tačiau šįkart kalbame ne apie puikius matematinius gebėjimus ar talentą piešti, o apie produktyvų reikalų sutvarkymą. Jeigu dar konkrečiau – geri vairuotojai laiku pasirūpina civilinės atsakomybės draudimu. Jeigu ir jūs norite pasirūpinti laiku, rekomenduojame užsukti į https://www.edrauda.lt/. Čia galite greitai sužinoti draudimo kainą.

Turbūt nereikia aiškinti, kodėl draudimo kaina svarbi. Kad išvis svarbi, irgi nereikia įtikinėti. Nes viskas ir taip aišku. Pavyzdžiui, du jauni sutuoktiniai dalijasi vienu automobiliu. Jie dar tik kopia karjeros laiptais, be to, kuria ateities planus, tad atsakingai skaičiuoja savo finansus. Ir jeigu draudimui skirtų atlyginimo dydžio sumą, tektų susilaikyti nuo pirkinių, nežinia kaip perskirstyti poreikius. Tokiai jaunai šeimai neabejotinai aktualu, kokios dabar draudimo kainos ir kur galima pigiau apdrausti mašiną.

Būna, kad kas nors ima ir rekomenduoja įsigyti kuo paprastesnį automobilį – nediduką, su mažo litražo varikliu. Deja, tokie siūlymai ne visada apgalvoti. Įsivaizduokite, kad sutuoktiniai iš ankstesnėje pastraipoje pateikto pavyzdžio gyvena užmiestyje ar kaime, kur kiekvieną dieną kelias nekoks. Atėjus rudeniui jis pasidaro dumblinas, glitus. Šaltuoju metų laiku – apsnigtas arba slidus. Pavasarį – vėl glitus ir pilnas provėžų. O dabar pamąstykite apie kompaktiškus automobiliukus – žemus, pritaikytus miestui. Akivaizdu, kad šiuo atveju tai netikslingas pasirinkimas. O kadangi būtinas iššūkių nebijantis automobilis, tai ir draudimo kaina veikiausiai bus didesnė (elementarus pavyzdys: 1.0 ir 2.5 varikliai – atskiros kategorijos, skirtingos ir draudimo kainos).

Nepriklausomai nuo to, kokios markės mašiną vairuojate ir koks yra variklio darbinis tūris, būtina šiuo reikalu pasirūpinti pernelyg neuždelsiant. Tai paprasčiau, kai žinote, kur kreiptis – https://www.edrauda.lt/ puslapis plačiojoje virtualioje erdvėje. Čia nėra nieko sudėtingo, nieko blogąja prasme prašmatnaus. Viskas sukurta siekiant patogumo. Geri vairuotojai tai įvertina ir nelaukę paskutinės minutės įsigyja mašinos draudimą.