Verslas

Kreditai: atsakingas skolinimasis – sėkmingas grąžinimas

kreditaiPaskolos galimybės vis labiau vertinamo ir vis labiau aptariamos. Anksčiau buvo klaidingai galvojama, kad kreditai skirti tik tiems, kurie nebeturi pinigų susimokėti mokesčius. Tai nėra tiesa, kadangi kreditai gali būti  reikalingi ir šventėms ir verslui pradėti. Paprasčiausiai galima pasidžiaugti, kad šiuo metu paslaugas teikia tiek daug skirtingų įmonių, kad kuris nors variantas Jums tikrai tiks. Pigus kreditai – tai ne mitas. Tai tiesa, tik reikia pasirinkti tą variantą, kuris Jums tikrai tiks.

Vos tik atsiradęs sms kreditas sulaukė labai daug dėmesio, kadangi žmonės pamatė, kad papildyti savo sąskaitą galima vos per kelias minutes. Vėliau patobulėjo kreditai be registracijos mokescio ir galiausiai, pirmas kreditas nemokamai. Viską vainikavo kreditai bedarbiams,  kurie šiuo metu suteikia galimybę pasiskolinti visiems, kuriems tik reikia pinigų. Žmonės džiaugiasi, kad galimybės labai plačios ir tuo pačiu kur kas lanksčiau žiūri į kreditų įmones. Natūralu, kad norint susirasti geriausią alternatyvą teks skirti laiko paieškoms, tačiau svarbiausia, kad galima džiaugtis, jog šiuo metu galimybės gauti tai, ko Jums reikia – atviros kaip niekada.

Kreditai išpopuliarėjo labai greitai, tad suprantama, kad žmonės juos mielai ėmė. Visgi, ilgainiui kreditai buvo apipinti labai įvairiausiais mitais, kurie skaldo ir šiuo metu, tad suprantama, kad kartu atsirado ir baimė, kuri gali trukdyti vėliau naudotis kreditų paslaugomis. Svarbiausia yra kuo detaliau įsiskaityti į sąlygas, kad žmogus būtų tikras, kad ne tik pasirinko jam labiausiai tinkamą įmonę, tačiau tuo pačiu žino, kad pasiimta paskola puikiai tinka jo poreikius. Kreditai internetu įvairiuose forumuose taip pat dažnai aptariami, tad žmonės palieka savo komentarus ir padeda susidaryti nuomonę, ar paslaugos tinka, ar ne. Aišku, negalima visų įmonių dėti prie visos, tačiau kreditai, paskolos gali būti aptariamos kiek platesniame kontekste.

Greiti kreditai – greita pagalba, kai jos taip reikia. Kai alternatyvų ir pasirinkimų yra tiek daug – kiekvienas susiras tai, kas padės jam kur kas lengviau atsistoti ant kojų ir tuo pačiu sėkmingai susitvarkyti su finansinėmis problemomis.

 

Verslas

Kaip apsisaugoti nuo nelegalios paskolos internetu

paskolosPaskolų rinka Lietuvoje nuolat plečiasi, nes vis daugiau žmonių, atsidūrusių nemalonioje finansinėje situacijoje pritrūksta pinigų. Trumpam laikui pasiskolinti nedidelę sumą pinigų ryžtasi vis daugiau tautiečių. Kartais tokios paskolos internetu reikalingos pritrūkus pinigų kasdienėms išlaidoms, o kartais norint įsigyti didesnį pirkinį ar pasirūpinti atostogomis. Tačiau besiplečiant klientų ratui, vis dažniau rinkoje atsiranda nesąžiningų žaidėjų. Lietuvos bankas šiandien reguliuoja tik oficialius kredito davėjus, tad visiems, ieškantiems tinkamo paskolos pasiūlymo, naudinga žinoti, kaip apsisaugoti nuo nelegalių paskolų.

Pirmiausia, tai ieškant kredito davėjo, reikia tinkamai atrūšiuoti pasiūlymus. Internete rasite daug skelbimų, kur siūloma greitai ir paprastai pasiskolinti pinigų. Ir tikrai ne visi jie gali būti fizinių asmenų, kurie skolina pinigus neturėdami tam įstatymiškai numatytos teisės. Kartais iš tiesų tokius skelbimus deda ir pačios kredito bendrovės tam, kad lengviau pasiektų savo klientą. Todėl tokio pobūdžio skelbimus reikia vertinti labai atsargiai.

Jei paskolos internetu išduodamos paprasto asmens, dažniausiai tai galima įtarti jau perskaičius skelbimą. Atkreipkite dėmesį į joje pateikiamą informaciją ir vartojamą kalbą. Dažniausiai įmonių skelbimai būna oficialios kalbos, juose pateikiamos sąlygos, kurios aktualios skolinantis internetu. Be to, įmonė prie skelbimo visuomet nurodo ne tik savo kontaktus, bet ir interneto svetainę. Užsuką apsižvalgyti į ją, galėsite įsitikinti, jog šis kredito davėjas yra aptikimas ir oficialus.

Visgi, jeigu kyla įtarimų net ir apsilankius bendrovės svetainėje, visuomet galite pasitikrinti, atsivertę Lietuvos kredito davėjų sąrašą. Šį sąrašą skelbia ir nuolat pildo Lietuvos bankas. Tad jei Jums patikusią bendrovę radote čia, galite drąsiai pasirašyti paskolos išdavimo sutartį, nes tai reiškia, jog kreditorius yra oficialus ir, greičiausiai, tikrai sąžiningas.

Ties,a net ir oficialūs kredito davėjai gali nepateisinti Jūsų lūkesčių, tad geriausia apie paskolos internetu sąlygas išsiaiškinti dar prieš pasirašant kredito sutartį. Iš anksto pasidomėkite, kokios palūkanos bus taikomos Jūsų paskolai, ar bus galimybę paskolą grąžinti ankščiau bei kokie mėnesiniai įnašai Jūsų laukia. Specialistai įspėja, jog labai dažnai kilus konfliktui tarp verslo subjekto ir kliento, net ir vartotojų teises ginančios organizacijos negali padėti klientui, nes šis yra pasirašęs sutartį su paslaugos tiekėju, o joje ne retai verslo subjektas labai tiksliai apibrėžia savo teises. Nepamirškite paskaityti sutarties ir įsitikinti, jog Jūsų interesai ir teisės taip pat bus apgintos esant konfliktui.

 

Verslas

Kas dažniausiai skolinasi kreditą? (apklausa)

kreditas internetuPilnai pasakyti, kodėl žmonėms reikalinga kreditas internetu, kokiems būtent tikslams jie būna panaudojami – labai sunku. Kadangi pasiskolindami greitąjį kreditą, žmonės neprivalo atskleisti, kam jiems tie pinigai reikalingi. Reikia tik atitikti reikalavimus, pateikti prašymą, kartais ir užstatą suteikti, ir viskas, pinigai jūsų. Tad tenka spėti, kas ir kur tuos pinigus panaudoja. Klausiame paprastų žmonių nuomonės, kas yra tie žmonės, kuriems dažniausiai būna aktualu kreditas internetu visa para.

Tie, kas mažai uždirba

Kaip sako paprastas studentas Ramūnas, jam atrodo, kad kreditas internetu paprastai yra suteikiama žmonėms, turintiems tiesiog mažesnes pajamas. Tai reiškia, jeigu žmogus mažiau uždirba, tai jis ir gali dažniau prašyti kredito internetu. Finansų specialistė Eglė patvirtina: „Iš tiesų, statistika rodo, kad žmonės, kurie mažai uždirba, yra linkę kartais pasiskolinti. Tačiau mes neturime tokios informacijos, kur būtent tie kreditai internetu nuo 18 metu išleidžiami: ar namams tobulinti, ar pragyvenimui, ar daiktams, visko gali būti”, – sako moteris. Ramūno nuomone, kreditai gali būti naudojami ir pragyvenimui ir asmeniniams daiktams įsigyti. „Daug žmonių gali skolintis tiesiog dėl to, kad kažkuriais etapais sunkiai suduria galus. Pavyzdžiui, artinasi Kalėdas ir visi pameta galvas: perka maistą, dovanas, dar ir planuoja kažkur išvažiuoti. Tai tie, kas mažiau uždirba ir nėra pasitaupę, aišku, gali ir pasiskolinti. Ne visi metai vienodi. Kartais reikia mažiau išleisti per šventes, kartais daugiau. Kartais ir nepasiturintieji mažiau turi prieš šventes, kartais daugiau. Tad kreditas internetu pigiausias gali būti naudojamos įvairiems tikslams, taip pat ir švenčių išlaidoms padengti“, – samprotauja vyras.

Bedarbiai bando, bet negauna

Asta mano, kad bedarbiai labai nori gauti paskolą. „Neviltyje esančiam žmogui yra nesvarbu, kur gauti pinigų, kad tik jis jų gautų tiems savo pirminiams poreikiams patenkinti. Taigi, žmonės galbūt skolinasi tikrai tokiems dalykams. Nors pala, lygtais bedarbiams greitas kreditas internetu nėra suteikiama, taip?“, – Asta teisi. Iš tiesų, mąstant logiškai, bedarbiai galbūt ir bando kartais pasiskolinti, tačiau visa sistema padaryta taip, kad paskolas galėtų gauti tik tie žmonės, kurie vėliau užtikrintai galės jas grąžinti. Taigi, galimas daiktas, bedarbiai tų paskolų negaus, nes neturint oficialių pajamų, negali ir pasiskolinti. Tam, kad vėliau neįstrigtum į įsiskolinimus ir niekas dėl to nenukentėtų.

Planuojantys išeiti iš darbo

Kartais visgi bedarbiai gali šiek tiek pergudrauti sistemą. Tiksliau – būsimieji bedarbiai. Kita vertus, visi mes potencialiai esame bedarbiai. Žinant, kad vartojamosios paskolos internetu yra suteikiamos tik turint darbą ir pajamas, žmogus, planuojantis išeiti iš darbo, gali pasiimti paskolą. Tai reiškia, kad galima pasiskolinti žinant, kad paskui neturėsi tiek pajamų. Gal kažkas per tą laisvą laiką sukurs sau naują darbo vietą, sukurs savo pristatymą ar tiesiog susiras naują darbą. Tad verta iš anksto pasitaupyti, o jeigu neramu, tai dar ir kažkiek pasiskolinti.

Tie, kam sugenda mašina (remontui)

Būna atvejų, kad skolinasi žmonės, turintys sugedusį automobilį. Pavyzdžiui, jeigu šeima gyvena už miesto ir kasdien važinėja į darbą, į mokslus, vienur ar kitur, tuomet automobilis yra būtinas. Jam sugedus, kartais geriau pasiskolinti ir geriausias kreditas internetu tampa naudinga opcija, nes tai tavo ratai, vežantys ten, kur tu uždirbsi. Pasiskolinus reikia sutaisyti ar pirkti naują. Remontas nėra toks pigus kaip kokio telefono. Būna visokių remontų, gali tekti ir keisti variklį ar kitas dalis, todėl ir savų pinigų iš pradžių gali neužtekti.