Verslas

Kas dažniausiai skolinasi kreditą? (apklausa)

kreditas internetuPilnai pasakyti, kodėl žmonėms reikalinga kreditas internetu, kokiems būtent tikslams jie būna panaudojami – labai sunku. Kadangi pasiskolindami greitąjį kreditą, žmonės neprivalo atskleisti, kam jiems tie pinigai reikalingi. Reikia tik atitikti reikalavimus, pateikti prašymą, kartais ir užstatą suteikti, ir viskas, pinigai jūsų. Tad tenka spėti, kas ir kur tuos pinigus panaudoja. Klausiame paprastų žmonių nuomonės, kas yra tie žmonės, kuriems dažniausiai būna aktualu kreditas internetu visa para.

Tie, kas mažai uždirba

Kaip sako paprastas studentas Ramūnas, jam atrodo, kad kreditas internetu paprastai yra suteikiama žmonėms, turintiems tiesiog mažesnes pajamas. Tai reiškia, jeigu žmogus mažiau uždirba, tai jis ir gali dažniau prašyti kredito internetu. Finansų specialistė Eglė patvirtina: „Iš tiesų, statistika rodo, kad žmonės, kurie mažai uždirba, yra linkę kartais pasiskolinti. Tačiau mes neturime tokios informacijos, kur būtent tie kreditai internetu nuo 18 metu išleidžiami: ar namams tobulinti, ar pragyvenimui, ar daiktams, visko gali būti”, – sako moteris. Ramūno nuomone, kreditai gali būti naudojami ir pragyvenimui ir asmeniniams daiktams įsigyti. „Daug žmonių gali skolintis tiesiog dėl to, kad kažkuriais etapais sunkiai suduria galus. Pavyzdžiui, artinasi Kalėdas ir visi pameta galvas: perka maistą, dovanas, dar ir planuoja kažkur išvažiuoti. Tai tie, kas mažiau uždirba ir nėra pasitaupę, aišku, gali ir pasiskolinti. Ne visi metai vienodi. Kartais reikia mažiau išleisti per šventes, kartais daugiau. Kartais ir nepasiturintieji mažiau turi prieš šventes, kartais daugiau. Tad kreditas internetu pigiausias gali būti naudojamos įvairiems tikslams, taip pat ir švenčių išlaidoms padengti“, – samprotauja vyras.

Bedarbiai bando, bet negauna

Asta mano, kad bedarbiai labai nori gauti paskolą. „Neviltyje esančiam žmogui yra nesvarbu, kur gauti pinigų, kad tik jis jų gautų tiems savo pirminiams poreikiams patenkinti. Taigi, žmonės galbūt skolinasi tikrai tokiems dalykams. Nors pala, lygtais bedarbiams greitas kreditas internetu nėra suteikiama, taip?“, – Asta teisi. Iš tiesų, mąstant logiškai, bedarbiai galbūt ir bando kartais pasiskolinti, tačiau visa sistema padaryta taip, kad paskolas galėtų gauti tik tie žmonės, kurie vėliau užtikrintai galės jas grąžinti. Taigi, galimas daiktas, bedarbiai tų paskolų negaus, nes neturint oficialių pajamų, negali ir pasiskolinti. Tam, kad vėliau neįstrigtum į įsiskolinimus ir niekas dėl to nenukentėtų.

Planuojantys išeiti iš darbo

Kartais visgi bedarbiai gali šiek tiek pergudrauti sistemą. Tiksliau – būsimieji bedarbiai. Kita vertus, visi mes potencialiai esame bedarbiai. Žinant, kad vartojamosios paskolos internetu yra suteikiamos tik turint darbą ir pajamas, žmogus, planuojantis išeiti iš darbo, gali pasiimti paskolą. Tai reiškia, kad galima pasiskolinti žinant, kad paskui neturėsi tiek pajamų. Gal kažkas per tą laisvą laiką sukurs sau naują darbo vietą, sukurs savo pristatymą ar tiesiog susiras naują darbą. Tad verta iš anksto pasitaupyti, o jeigu neramu, tai dar ir kažkiek pasiskolinti.

Tie, kam sugenda mašina (remontui)

Būna atvejų, kad skolinasi žmonės, turintys sugedusį automobilį. Pavyzdžiui, jeigu šeima gyvena už miesto ir kasdien važinėja į darbą, į mokslus, vienur ar kitur, tuomet automobilis yra būtinas. Jam sugedus, kartais geriau pasiskolinti ir geriausias kreditas internetu tampa naudinga opcija, nes tai tavo ratai, vežantys ten, kur tu uždirbsi. Pasiskolinus reikia sutaisyti ar pirkti naują. Remontas nėra toks pigus kaip kokio telefono. Būna visokių remontų, gali tekti ir keisti variklį ar kitas dalis, todėl ir savų pinigų iš pradžių gali neužtekti.