Namai, Verslas

Trūkstant pinigų – kritiškas žvilgsnis į asmeninį elgesį taupymo atžvilgiu

IKI akcijosNieko gero, kai materializmas žmogaus pasaulėžiūroje bei elgesyje ima viršų, tačiau net didžiausi idealistai turėtų sutikti, jog be pinigų šiandieniniame gyvenime apsieiti būtų neįmanoma. Daugeliui sunku išsiversti ir su gaunamomis mėnesinėmis pajamomis, kurių santykis su šiuo metu gana aukštomis įvairių prekių ir paslaugų kainomis nėra džiuginantis. Tiesa, esant finansiniam nepritekliui, skundai padės mažiausiai. Reikia ieškoti galimybių didinti pajamas arba bandyti apsieiti su gaunamomis. Tai padaryti padės ir IKI akcijos ar kitų prekybos tinklų siūlomi patrauklūs kainų pasiūlymai. Pasinaudoti derėtų ir internetiniu projektu www.raskakcija.lt – galimybe vienoje vietoje sužinoti įvairių prekybos tinklų taikomas akcijas dominančioms prekėms nekeliant kojos iš namų. Tai žinodami, taupysite net tik pinigus, bet ir savo laiką.

Faktą, jog kainos kyla, pastebi ne tik ties skurdo riba gyvenantys tautiečiai – tai pripažįsta tiek politikai, tiek ekonomistai. Augant pragyvenimo lygiui, didėjant atlyginimams bei kitoms išmokoms, natūraliai kyla prekių bei paslaugų kainos. Liūdna tendencija, jog tie keliolika papildomų eurų, atsidūrę mūsų piniginėje, nėra pajėgūs kompensuoti tos sumos, kurią parduotuvėse  paliekame dėl išaugusių kainų.

Tiesa, žmonės, besiskundžiantys aukštomis kainomis ir piniginėje „švilpaujančiais“ vėjais, turėtų atidžiau pažvelgti į savo elgesį ir nuoširdžiai atsakyti į klausimą, ar viską, planuodami savo finansus, daro teisingai? Ir ar iš viso juos planuoja. Yra nemažai žmonių, gyvenančių šia diena ir negalvojančių apie rytojų (kam rūpi tos IKI akcijos, jei šiandien gavau atlyginimą?!). Turint ribotas pajamas, būtina skrupulingai galvoti, ką, kur ir kada pirkti: gerai paieškojus, identišką prekę galima įsigyti net perpus pigiau!

Taupymas – varginantis, laiko, kantrybės ir pastangų reikalaujantis darbas, tačiau tik tokiu būdu įmanoma ne tik pragyventi, bet ir gana oriai gyventi. Įsivaizduokite, jog IKI akcijos metu šaldytuvo kamerą pripildėte šviežia mėsa – net kelias savaites, kruopščiai suplanavus meniu, valgysite pilnavertį maistą, o sutaupę būsite bent 20 eurų (šiuos tikrai rasite kur panaudoti). Taupymo nederėtų tapatinti su savęs žeminimu. Tai – sąmoninga veikla, be asmeninės naudos prisidedanti ir prie vartotojiškumo mažinimo pasauliniu mastu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *