Verslas

Kodėl pigi paskola ne visada pigi?

pigi paskolaKartais pasiskolinama, o kartais… prasiskolinama. Juk PAsiskolinti ir PRAsiskolinti – du skirtingi dalykai. Ar dėl to pigi paskola ne visada pigi?

Tiesos tame yra. Ir visai nemažai. Juk pasiskolinus reikia laikytis įsipareigojimo ir laiku mokėti įmokas. O jei jau PRAsiskolinama, tai bet koks paslaugos pigumas tampa niekinis.

Jei siūloma rinktis iš dviejų paskolų, greičiausiai norėsite tos, kurios palūkanos yra mažesnės. Ar sprendimas teisingas? Sunku pasakyti. Bet atsižvelgiant į šio straipsnio pavadinimą galima teigti, kad tai, kas pigiausia, ne visada yra geriausia. Štai kelios priežastys:

  1. Pigi paskola – lyg ir patrauklus variantas, bet mažiausia kaina gali reikšti prasčiausią aptarnavimą. O jūs nenorite, kad atsakymai į klausimus būtų pateikiami gatvės leksikonu.
  2. Jei vadovautumėmės posakiu, kad nemokamų pietų nebūna, taptų aiškus vienas dalykas – mažesnė kaina gaunama koreguojant kitas sąlygas. Analogija, kad būtų lengviau suprasti, – ploninant išmaniojo telefono korpusą lieka mažiau vietos akumuliatoriui, tad gamintojai renkasi, ar storesnis korpusas, ar didesnė baterija. Paskolų atveju mažesnė kaina gali būti gaunama, pavyzdžiui, su dideliais delspinigiais, jei ko nors neatliekama laiku. Tiesa, tai nėra konkreti taisyklė, taikoma visoms be išimties paskolas teikiančioms įmonėms.
  3. Svarbiausia – įmonės patikimumas. Pigi paskola tik tada verta dėmesio, kai paslaugos teikėjai yra atsakingi. Bet jei tai suderinama ir su patrauklia kaina, tuomet pasiūlymas visapusiškai optimalus.

Aptarus priežastis, kodėl pigios paskolos ne visada yra geriausios, galima pamąstyti ir iš kitos prizmės. Kodėl būtent pigi paskola yra norimas variantas?

  1. Nes visada ieškoma tinkamiausio skolinimosi sprendimo, o nepalankios sąlygos lemtų sudėtingą finansinę situaciją.
  2. Kylant kainoms ir kai kuriems asmenims prasitariant apie galimą naują krizę, nesinori pernelyg rizikuoti ir skolintis brangiai.
  3. Išlaidų dalį sudaro įvairūs dalykai, o paskolos mokėjimas tą dalį dar padidina. Vadinasi, skaičiuoti būtina.

Klausimas prieš apibendrinimą: ką privaloma padaryti norint pasiskolinti? Paskirti laiko ir apskaičiuoti keletą dalykų. Kokios yra pajamos, kokią dalį nuo atlyginimo reikia skirti išlaidoms ir kiek prie to prisidėtų paskolos grąžinimas ir t. t. Tikėtina, kad klausimų, į kuriuos ieškosite atsakymų, bus kelios dešimtys. Bet apmąstyti finansus tikrai neprošal, nes juk nenorite prisiimti įsipareigojimo neatsakingai.

O apibendrinimas paprastas. Pigi paskola ne visada pigi, nes reikia vadovautis ir kitais kriterijais. Į juos neatkreipus dėmesio, paslauga gali tapti sudėtinga. Todėl ne visada pigumas turi daugiausia įtakos. Tačiau optimali kaina visgi yra tarp prioritetų.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *