Laisvalaikis

Prieštaringasis būrimas kortomis – daugeliui tai egzotika

būrimas kortomisAr kada pagalvojote, kodėl būrimas kortomis – nemenkai gvildenama tema? Gal todėl, kad čia gausu priešpriešų?

Vieni būrimą kortomis gali lyginti su knygomis ir filmais apie burtininką berniuką Harį Poterį. Kiti prisimena tokius magus kaip Deividas Koperfildas. Treti galbūt ima galvoti apie visokius šamanus. Iš tiesų sunku pasakyti, kas yra kas, kadangi visa ši tema – ir paslaptinga, ir įvairialypė.

Gal vertėtų pradėti nuo to, kas apskritai yra magija? Ar burtai – žodžio „magija“ sinonimas? Ar raganius, magas, burtininkas – tas pats? O gal tai visiškai skirtingų profesijų bei sričių atstovai? Kur dar stebuklingos skrybėlės ir kiti rekvizitai…

Skepticizmas

Nesvetimas punktas šioje intriguojančioje temoje – skepticizmas. Kol vieni eina pas būrėjus, kiti numoja ranka ir į visą šį reikalą žvelgia skeptiškai. Neva tai šarlatanų veikla. Kaip yra iš tikro, sunku pasakyti. Bet viskas paaiškėja remiantis štai kuo: prognozės išsipildo arba neišsipildo. Pavyzdžiui, jei prieš dešimt metų lankėtės pas būrėją ir viskas, kas sakyta, išsipildė, veikiausiai iki šiol tikite būrimu ir būrėjais. Na, o jei prognozės buvo klaidingos, tai kažin ar palankiai vertinate šį prieštaringą diskursą.

Paieška internete

Žinote, kas labai įdomu? Kai kalba pasisuka apie magiją, įsivaizduojamas kone viduramžių pasaulis, raganos ant šluotų, šis tas senoviško. Bet dabartis yra dabartis. Magai ir internetas – nenutolę dalykai. Pavyzdžiui, jei ieškote, kas nuspėtų ateitį, galite tiesiog paieškoti virtualioje erdvėje. Ar verta? Tai jau kitas klausimas, į kurį atsakymo nepateiksime. Aišku, remiantis skeptiškomis nuomonėmis nesunku atgrasyti nuo kortų. Skeptikai teigia, esą būrėjai – tai itin geri psichologai, kurie iš tam tikrų ženklų sugeba gana tiksliai nusakyti pesimistišką ar optimistišką situaciją.

Ar svarbus kainos klausimas?

Kaip manote, ar į būrėjus besikreipiantiems žmonėms svarbu, kokia yra paslaugos kaina? Akivaizdu, kad būrimas kortomis – tai nekasdienė paslauga. Kai apsilankote prekybos centre ir renkatės duoną, kaina turbūt yra svarbi. Kai pilatės kurą, turbūt pašnairuojate į skaičius ir pagalvojate, kad kas nors galėtų atpiginti benziną ar dyzeliną (priklausomai nuo to, kokiu kuru „minta“ jūsų automobilis).

Būrimas kortomis nėra toks įprastas reiškinys kaip apsilankymas prekybos centre ar degalinėje. Daugelis apskritai nėra buvę pas ateities spėjikus. Gal dėl to, kad nėra noro sužinoti, kas bus ateityje. Arba paprasčiausiai nesitiki, kad kas nors gali prognozuoti įvykius.

Panašiai kalbėtina ir apie likimą. Vieni juo tiki, kiti – ne. Kaip sakoma, kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Tai juk teisybė, ar ne? Nerasime vienodai mąstančių žmonių, ypač kai šneka pasisuka tokių egzotiškų dalykų link.

Krištolinis rutulys

Ar krištolinis rutulys – privalomas atributas? Ar raganos turi stebuklingas šluotas? Ar įmanoma pasakyti, kokios karjeros perspektyvos? Ar būrėjai gali patarti, kur rasti antrąją pusę? Žmonėms kyla ir tokių, ir daug kitokių klausimų. Klausimų daugėja, o atsakymus rasti sunku.

Tačiau… Pasirodo, kad būrimo salonai yra įmonės. O jei jau įkurta įmonė, paslauga tampa kiek aiškesnė. Kai kurios įmonės teikia ne vieną paslaugą, pavyzdžiui, asortimente ir ateities pranašavimas, ir astrologija, ir psichologija.

Atsivertus įmonių katalogą randama ne tiek ir mažai įmonių, teikiančių būrimo paslaugas. Įmonės statusas suteikia šiai temai solidumo, bet į klausimą, ar ateities tikrai išpranašaujama, vis tiek sunku atsakyti.

Galbūt verta prisiminti frazę, jog žmogus yra savo likimo kalvis? Nejaugi išgirdę nykų scenarijų nuspręstumėte jo laikytis?

Neskatiname nei palaikyti, nei kritikuoti. Ankstesnėse eilutėse samprotauta, bet nesistengta daryti nei reklamos, nei antireklamos. Kiekvienas likimo kalvis pats nusprendžia, ar vykti pas būrėją, ar ne. Šiaipgi egzotiškos paslaugos „titulas“ išlieka.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *