Laisvalaikis

Dovanos moterims: geriausios ir tinkamiausios beieškant

Kalėdos, gimtadienis, vardadienis, sukakties metinės, profesinė diena – įvairiausios progos, su kuriomis sveikinant norisi įteikti dovaną. Dovanos moterims gali būti tikras galvos skausmas ne tik vyrams, bet ir moterims. Kartais gali atrodyti, jog dovanos gavėja turi viską ir nebesugalvojama, ką padovanoti. Kartotis nebesinori, o nustebinti norisi. Tad kad ir kaip suktumėte galvą, kartais tereikia mažo „užvedimo ant kelio“, išgelbėsiančio bet kurią šventę. Šiame straipsnyje ir pabandysime jums atskleisti, kokios dovanos moterims visada pasiteisina – jums nebereikės galvoti, o šventės kaltininkė bus laiminga.

Papuošalai

Sutiksite, jog kiekviena moteris, nepriklausomai nuo jos profesijos ar amžiaus, mėgsta puoštis. Turbūt būtų sunku surasti moterį, kuri neturėtų pravertų ausyse skylučių. Todėl dovanos moterims papuošalai – visada gera idėja, nes kažin, ar padovanosite tokius, kokius jau turi. Papuošalų pasiūla itin didelė, tad ir rinkti tikrai yra iš ko. Tačiau prieš renkant būtina atsižvelgti į moters aprangos stilių ir mėgstamus papuošalus. Nedovanokite apyrankės, nes ji nenešioja – galbūt ji nemėgsta rankų papuošalų. Dovanokite tai, ką mėgsta ir tikrai nešioja. Jei esate prietaringi, nedovanokite laikrodžių, nes tai reiškia, jog greitai nutruks jūsų santykiai, draugystė, partnerystė.

Įvairios pramogos ir patirtys

Jei atrodo, jog moteris turi daugybę papuošalų ir sunku išrinkti tinkamą, visada puiki idėja yra dovanoti patirtis ir pramogas. Rinkoje yra daugybė internetinių puslapių, parduodančių paslaugas. Pačios populiariausios dovanos moterims šioje kategorijoje yra apsilankymai SPA, masažai, degustacijos, skrydžiai (oro balionu, parasparniu), ekstremalios pramogos jas mėgstančioms, pamokos ir ekskursijos, dirbtuvės, koncertai, treniruotės ir kitos aktyvios ar pasyvios pramogos. Tiesa, prieš dovanojant pramogą ar patirtį reikėtų pasidomėti, ar dovanos gavėja nėra to patyrusi ir sužinoti, ar norėtų. Paklausti galite jos artimiausių žmonių, o jei pats juo esate – vadovaukitės nuojauta.

Puiku, jei tiksliai žinote, ko dovanos gavėja tikrai nori. Tačiau jei nežinote, o papuošalai ir pramogos jums neatrodo puiki idėja, visada galite padovanoti moters mėgstamos parduotuvės, grožio salono ar internetinės pramogų parduotuvės dovanų čekį, kad dovaną galėtų išsirinkti pati. Tai visada yra geriau, nei dovanoti tiesiog pinigus vokelyje – su dovanų čekiu įsigytas daiktas visada primins jus.

Laisvalaikis

Siekiant, kad šventė būtų kupina gražiausių akimirkų

renginys

Šventės yra tai, kas padeda mums bent akimirkai pamiršti apie pabodusią kasdienybę, atsiriboti nuo to, kas mums kelia neigiamas emocijas, ir bent mažumėlę laiko leisti sau papramogauti bei atsigauti. Žinoma, kai mes esame kviečiami į vieną ar kitą šventę, tuomet mums tereikia pasirūpinti savo išvaizda ir galbūt dovana (nors kiekviena šventė yra skirtinga, todėl neretai dovanos taip pat neprireikia). Tai reiškia, kad pasiruošimui mums tokiais atvejais nereikia skirti labai daug laiko ar pastangų. Tačiau visiškai kitokia situacija būna tuomet, kai mums patiems tenka rūpintis visais šventės organizavimo darbais. Būtent tuomet mūsų pečius užgula labai daug rūpesčių ir vargų. Ir tai neretai sukelia labai daug streso – ypač, jei šventę mums tenka organizuoti pirmą kartą gyvenime. Taigi, jei ir jums šiuo metu tenka išspręsti šventės organizavimo klausimus, pradėkite nuo planavimo.

Suprantama, kad jūs turėtumėte numatyti, kokia bus jūsų šventės tematika. Jei šis klausimas nebus išspręstas iš anksto, tuomet jums bus daug paprasčiau susidurti su įvairiais sunkumais ir neatitikimais. Trumpiau tariant, tokiu atveju jūsų pasirenkami ir pritaikomi sprendimai gali būti nesuderinami tarpusavyje, o tai akivaizdžiai sukeltų disbalansą ir kitas problemas, dėl kurių šventė galėtų būti nepavykusi. Taigi, šventės tematikos nustatymas visuomet yra labai svarbus veiksnys.

Be abejo, ne ką mažiau svarbu, kad jūs taip pat didelį dėmesį skirtumėte ir pačiai šventės programai, pasirūpindami, jog kiekvienas šventės dalyvis jaustųsi labai komfortiškai ir jaukiai. Ir nors pramogų, kurias galima pasirinkti ir pritaikyti yra ne viena ir ne dvi, tikrai ne kiekviena iš jų gali būti tinkama jūsų organizuojamos šventės atveju. Jūs turėtumėte atsižvelgti į šventės tematiką, dalyvių skaičių, dalyvių vidutinį amžių ir kitus individualius veiksnius. Tai leistų jums lengviau suplanuoti savo būsimos šventės programą.

Ir taip – tai tik vos keli iš daugelio svarbių veiksnių, apie kuriuos privalu pagalvoti kaskart, kai yra planuojama vienokio ar kitokio dydžio šventė, todėl nepamirškite to ir tinkamai suplanuokite visus būsimus darbus.

Plačiau apie šventėms skirtus sprendimus skaitykite https://www.saliutas.lt.

Laisvalaikis

5 priežastys, kodėl vestuvinius žiedus turėtumėte pasirinkti el. parduotuvėse

vestuvės

Kokie vestuviniai žiedai (https://www.premiere.lt/vestuviniai-ziedai) šiomis dienomis yra pasirenkami dažniausiai? Kokius juvelyrus vertėtų pasirinkti, jei norima pasiekti patį geriausią rezultatą? Tokie ir daugybė įvairių panašių klausimų kyla daugeliui būsimų vestuvininkų. Tačiau atsakymus į juos surasti nėra taip sudėtinga, kaip iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti. Visuomet galima pasinaudoti internetu ir sužinoti tai, kas yra populiariausia ir madingiausia. Be to, vestuvinius žiedus galima pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, tačiau ir specializuotose el. parduotuvėse. Ir net jei iš pirmo žvilgsnio toks pasirinkimas jums neatrodo priimtinas, nepamirškite pagrindinių privalumų, kuriais pasižymi šiuolaikinės el. parduotuvės, prekiaujančios juvelyriniais dirbiniais.

  • Internetu apsipirkti yra kur kas patogiau. Jei nenorite gaišti savo laiko, pasinaudojus internetu galite išvengti bet kokių su fiziniu apsipirkimo procesu susijusių problemų. Organizuojant savo vestuves visuomet atsiranda labai daug įvairių darbų, kuriuos žūtbūt reikia įgyvendinti, todėl laiko taupymas visuomet yra labai svarbus. Kaip bebūtų, jei pasinaudosite internetu, tuomet galėsite vestuvinius žiedus pasirinkti būnant bet kurioje vietoje ir tai darant bet kuriuo jums patogiu metu.
  • El. parduotuvėse siūlomas didelis asortimentas. Internetinės parduotuvės savo lankytojams gali pasiūlyti gerokai daugiau skirtingų vestuvinių žiedų nei bet kuri kita fizinė juvelyrikos parduotuvė. Internetinių parduotuvių neapriboja fizinės vietos trūkumas, todėl pirkėjai, kurie pasirenka tokius šiuolaikiškus sprendimus, turi gerokai didesnę pasirinkimo laisvę.
  • Internetu galima pateikti ir savo individualų užsakymą. Jei nuspręsite vestuvinius žiedus rinktis internetu ir jūs taip pat norite, kad jūsų vestuviniai žiedai būtų išskirtiniai, originalūs ir tobulai atitinkantys visus jūsų lūkesčius, nuotoliniu būdu galite pateikti ir savo užsakymą.
  • Internetinėse parduotuvėse siūlomos labiau prieinamos kainos. Didelėje dalyje šiuolaikinių el. parduotuvių pirkėjai gali susidurti su kur kas palankesne kainodara, tokiu būdu išvengdami pernelyg didelių išlaidų. Ir nors akivaizdu, kad vestuviniams žiedams tikrai nevertėtų taupyti, internetiniai sprendimai padeda tai padaryti savaime, neaukojant kokybės.
  • El. parduotuvių įvairovė yra didesnė. Jei pažvelgsite į dabartinę rinką, akimirksniu suprasite, kad joje veikia labai daug skirtingų internetinių parduotuvių, iš kurių jūs galite pasirinkti jums tinkamiausią.
Laisvalaikis

Prieštaringasis būrimas kortomis – daugeliui tai egzotika

būrimas kortomisAr kada pagalvojote, kodėl būrimas kortomis – nemenkai gvildenama tema? Gal todėl, kad čia gausu priešpriešų?

Vieni būrimą kortomis gali lyginti su knygomis ir filmais apie burtininką berniuką Harį Poterį. Kiti prisimena tokius magus kaip Deividas Koperfildas. Treti galbūt ima galvoti apie visokius šamanus. Iš tiesų sunku pasakyti, kas yra kas, kadangi visa ši tema – ir paslaptinga, ir įvairialypė.

Gal vertėtų pradėti nuo to, kas apskritai yra magija? Ar burtai – žodžio „magija“ sinonimas? Ar raganius, magas, burtininkas – tas pats? O gal tai visiškai skirtingų profesijų bei sričių atstovai? Kur dar stebuklingos skrybėlės ir kiti rekvizitai…

Skepticizmas

Nesvetimas punktas šioje intriguojančioje temoje – skepticizmas. Kol vieni eina pas būrėjus, kiti numoja ranka ir į visą šį reikalą žvelgia skeptiškai. Neva tai šarlatanų veikla. Kaip yra iš tikro, sunku pasakyti. Bet viskas paaiškėja remiantis štai kuo: prognozės išsipildo arba neišsipildo. Pavyzdžiui, jei prieš dešimt metų lankėtės pas būrėją ir viskas, kas sakyta, išsipildė, veikiausiai iki šiol tikite būrimu ir būrėjais. Na, o jei prognozės buvo klaidingos, tai kažin ar palankiai vertinate šį prieštaringą diskursą.

Paieška internete

Žinote, kas labai įdomu? Kai kalba pasisuka apie magiją, įsivaizduojamas kone viduramžių pasaulis, raganos ant šluotų, šis tas senoviško. Bet dabartis yra dabartis. Magai ir internetas – nenutolę dalykai. Pavyzdžiui, jei ieškote, kas nuspėtų ateitį, galite tiesiog paieškoti virtualioje erdvėje. Ar verta? Tai jau kitas klausimas, į kurį atsakymo nepateiksime. Aišku, remiantis skeptiškomis nuomonėmis nesunku atgrasyti nuo kortų. Skeptikai teigia, esą būrėjai – tai itin geri psichologai, kurie iš tam tikrų ženklų sugeba gana tiksliai nusakyti pesimistišką ar optimistišką situaciją.

Ar svarbus kainos klausimas?

Kaip manote, ar į būrėjus besikreipiantiems žmonėms svarbu, kokia yra paslaugos kaina? Akivaizdu, kad būrimas kortomis – tai nekasdienė paslauga. Kai apsilankote prekybos centre ir renkatės duoną, kaina turbūt yra svarbi. Kai pilatės kurą, turbūt pašnairuojate į skaičius ir pagalvojate, kad kas nors galėtų atpiginti benziną ar dyzeliną (priklausomai nuo to, kokiu kuru „minta“ jūsų automobilis).

Būrimas kortomis nėra toks įprastas reiškinys kaip apsilankymas prekybos centre ar degalinėje. Daugelis apskritai nėra buvę pas ateities spėjikus. Gal dėl to, kad nėra noro sužinoti, kas bus ateityje. Arba paprasčiausiai nesitiki, kad kas nors gali prognozuoti įvykius.

Panašiai kalbėtina ir apie likimą. Vieni juo tiki, kiti – ne. Kaip sakoma, kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Tai juk teisybė, ar ne? Nerasime vienodai mąstančių žmonių, ypač kai šneka pasisuka tokių egzotiškų dalykų link.

Krištolinis rutulys

Ar krištolinis rutulys – privalomas atributas? Ar raganos turi stebuklingas šluotas? Ar įmanoma pasakyti, kokios karjeros perspektyvos? Ar būrėjai gali patarti, kur rasti antrąją pusę? Žmonėms kyla ir tokių, ir daug kitokių klausimų. Klausimų daugėja, o atsakymus rasti sunku.

Tačiau… Pasirodo, kad būrimo salonai yra įmonės. O jei jau įkurta įmonė, paslauga tampa kiek aiškesnė. Kai kurios įmonės teikia ne vieną paslaugą, pavyzdžiui, asortimente ir ateities pranašavimas, ir astrologija, ir psichologija.

Atsivertus įmonių katalogą randama ne tiek ir mažai įmonių, teikiančių būrimo paslaugas. Įmonės statusas suteikia šiai temai solidumo, bet į klausimą, ar ateities tikrai išpranašaujama, vis tiek sunku atsakyti.

Galbūt verta prisiminti frazę, jog žmogus yra savo likimo kalvis? Nejaugi išgirdę nykų scenarijų nuspręstumėte jo laikytis?

Neskatiname nei palaikyti, nei kritikuoti. Ankstesnėse eilutėse samprotauta, bet nesistengta daryti nei reklamos, nei antireklamos. Kiekvienas likimo kalvis pats nusprendžia, ar vykti pas būrėją, ar ne. Šiaipgi egzotiškos paslaugos „titulas“ išlieka.

 

 

Laisvalaikis

Variantas norintiems tobulėti – anglų kalbos kursai

anglų kalbos kursaiNorite tobulėti? Ko nors pasiekti? Tapti geriausi savo profesinėje srityje? Daugelis mąsto panašiai. Šiais laikais nepaprastai išpopuliarėjusios populiariosios psichologijos knygos, kuriose gvildenamos temos, kaip tapti milijonieriumi, kaip susikurti nuostabią kasdienybę ir t. t. Žmogus, apsuptas tobulėjimo manijos (ar šis žodis nėra pernelyg atbaidantis, spręsti jums) žvalgosi kairėn, dešinėn, gilinasi į minėtų veikalų turinį, galvoja, nuo ko pradėti eiti tuo sėkmės keliu. O atsakymas kartais paprastas, bet, deja, tarsi pasislėpęs. Anglų kalbos kursai – puikus variantas siekiantiems realizuoti gabumus ir įgauti naujų įgūdžių.

Taigi, variantas norintiems tobulėti – anglų kalbos kursai. Kodėl kalbos, kodėl anglų, kodėl kursai?.. Kaip ir daugelyje gyvenimo sričių, taip ir čia kyla begalybė klausimų. Vieni klausimai paprastesni, kiti sudėtingesni, tačiau bent jau šiuo atveju atsakyti nėra sunku.

Anglų…

KODĖL ANGLŲ? Ogi štai kodėl:

1) anglų kalba nepaprastai populiari;

2) ji nepaprastai naudinga;

3) padeda užmegzti dalykinius ar šiaip draugiškus ryšius;

4) mokėti anglų kalbą – tai galimybė pretenduoti į geresnę darbo vietą (hm, tikėtinas solidesnis atlyginimas!);

5) kelionės, kelionės, kelionės – nuostabu, kai gali susikalbėti kone bet kur;

6) palyginti nesudėtingas mokymasis (tikrai lengvesnis nei bandymas įsisavinti kinų kalbą).

Jei atsiverstumėte kokią populiarią knygą apie tikslus ir jų įgyvendinimą, turbūt rastumėte tokių frazių kaip „Nedelskite, pradėkite jau dabar!“, „Nebijokite keisti savo gyvenimo, jūs galite viską!“ Ir tos frazės čia visai tinka – jei jus domina anglų kalbos kursai, nesidrovėkite ir užsiregistruokite, nes gausite labai naudingą mokslo bagažą.

…kalbos

Tęsiam toliau. Apie anglų kalbą galima šnekėti daug. O apskritai apie kalbą? Pati kalba – ne tik komunikacijos priemonė, bet ir pasaulio suvokimo atspindys, jausmai, vertybės…

Pasaulyje nemažai kalbų. Vienos mums gal artimesnės, kitos suvokiamos sunkiau. Bet vienas dalykas neginčijamas. Kalba – ne tik gramatika, ne tik skyryba, ne tik daiktavardžiai ir skaitvardžiai; ir ne vien sakinių struktūra. Tai kur kas daugiau, prasmė kur kas gilesnė.

Na, o jei laikote kalbą įrankiu, komunikacijos priemone, anglų kalbos kursai vis tiek išlieka ypač naudingi. Tokie naudingi, kad net sunku rasti tinkamą žodį pliusams apibūdinti. Galbūt tiktų „ohoho“.

…kursai

Dar viena mūsų straipsnio dalis – kursai. Anglų kalbos kursai naudingi dėl įvairių priežasčių. Bene geriausia – pasitelkti pavyzdį.

Vardenis nusprendžia savarankiškai mokytis anglų kalbos, o Vardutis – lankyti kursus. Vardenis nusiperka knygų, susidėlioja planą, pamąsto ir sako, kad pradės nuo pirmadienio. Vardučio kursų pradžia – taip pat pirmadienis.

Ir kaipgi jiems sekasi? Atėjus pirmadieniui Vardenis supranta, kad nelabai turi laiko, tad atideda mokslus (perkelia į kitą dieną). Tenka kiek pakoreguoti susidėliotus planus, bet viskas turėtų būti gerai. O štai Vardutis pabūna paskaitoje, naudingai praleidžia laiką ir jau šio to išmoksta. Ir nekantriai laukia kitos paskaitos.

Ateina antradienis. Vardenis šimtą kartų per dieną pagalvoja, kad reikėtų startuoti. Bet viskas atrodo kažkaip sudėtingai…

Praeina savaitė. Vardenis atideda mokymąsi „geresniems laikams“. Kas naujo Vardučio moksluose? Ogi šis personažas jau turi šiokius tokius pagrindus ir tvirtai žino, kad laikui bėgant laisvai kalbės angliškai, puikiai supras, kas užsienio kalba sakoma.

Minėtas Vardenio ir Vardučio pavyzdys atskleidžia, kad kursų svarba nedirbtinė. Pirmiausia juos renkamasi norint, kad specialistas nuosekliai išdėstytų medžiagą. Tačiau reikšmė čia nesibaigia. Anglų kalbos kursai susiję ir su disciplina. Nurodyta, kokiu laiku turite atvykti, kiek laiko paskaita truks. Beje, kadangi sumokate tam tikrą sumą, jaučiatės įsipareigoję tų pinigų „neprašvilpti“. Investuojate ir tikitės, kad investicija atsipirks. Paprastai atsiperka!

Naudinga

Kaip jau aptarėme, kursuose tobulėjama. Naudingumo koeficientas – nuostabus. Na, o viena kalba gali būti pamatas kitai. Suvokiami principai, atrandama skirtingų kalbų panašumų.

Jei svarstote, kaip patreniruoti protą, atsakymas aiškus. Jei visada troškote suprasti, ką gi tie anglakalbiai šneka, atsakymą taip pat žinote.

Svarbu mokytis nuosekliai – šią tiesą atskleidžia minėtas Vardenio ir Vardučio pavyzdys.

 

Laisvalaikis

Baidarių nuomotojai žiemos miegu nemiega

baidarių nuomotojaiPlaukimas baidarėmis yra jau daugelio lietuvių išbandyta pramoga. Ir daugeliui tokie žygiai palieka nuostabius įspūdžius. Laikas praleistas gamtoje, grynas oras, draugų kompanija ir aktyviai praleistas laisvalaikis patinka daugeliui. Bet įprastai kelionės baidarėmis laikomos vasaros sezono nuotykiu. Gali kilti klausimas, o ką baidarių nuomotojai veikia, kai baigiasi sezonas? Pasirodo, dabar jau toks klausimas yra klaidingas.

Baidarės – ne tik vasaros metu

Plaukimas baidare jau ne tik šiltojo sezono veikla. Vis daugiau baidarių nuomotojų savo paslaugas siūlo ne tik rudenį, bet ir žiemos metu. Toks plaukimas yra ekstremalesnis, tačiau tie, kuriems patinka aktyvus laisvalaikis gamtoje ir žygiai baidarėmis, pasiryžta tai išbandyti. Atvėsus orams, tenka daugiau pasiruošti žygiui baidarėmis nei pasiplaukiojimui vasaros dienomis. Dėl žvarbaus oro reikia apgalvoti ir pasirinkti tinkamą aprangą, pasiruošti šilto gėrimo termosą ir nusiteikti išnaudoti visas jėgas. Jeigu net vasarą dauguma prisibijo netikėtai išsimaudyti upėje, tai žiemą įkristi į ledinį vandenį tuo labiau nesinori. Todėl tokiu metu baidares renkasi jau mokantys plaukti baidarėmis, ištvermingi ir pasitikintys savo jėgomis žygeiviai. Baidarių žygių organizatoriai pasakoja, kad būna kompanijų, kurios netgi pasirenka kelių dienų žygius, nakvoja palapinėse. Aišku, pas mus, Lietuvoje, žiemos oras irgi nenusakomas. Gali būti keli laipsniai šilumos, gali būti ir 15 laipsnių šalčio. Į visa tai reikia atsižvelgti, organizuojant ir ruošiantis laisvalaikiui gamtoje.

Tad nors ir mažiau klientų žiemos metu turi baidarių nuomotojai, jiems vis tiek reikia peržiūrėti ir parinkti maršrutus, organizuoti baidarių transportavimą, taigi darbo jie turi. Todėl baidarių nuomininkams vasara tampa ne vieninteliu, o tiesiog aktyviuoju veiklos sezonu.

Roges ruošk vasarą, o baidares… žiemą

Nors šaltuoju sezonu žygių baidarėmis daug mažiau, baidarių nuomotojai tinginiauti neturi laiko. Jeigu jie vos atšalus orui užsimirš ir lauks pirmųjų vasaros saulės spindulių – tai atėjusi vasara bus sunki. Pirmiausia, nurimus aktyviajam sezonui, reikia peržiūrėti inventorių, ne tik jį paruošti peržiemojimui, bet ir sutvarkyti, atnaujinti. Taip pat daromos išvados iš praeitos vasaros veiklos, galvojami nauji vaizdingi upių maršrutai, paslaugų patobulinimai. Kiekvienas baidarių nuomotojas visą ramųjį sezoną skiria pasiruošimui ateinančiam aktyviam sezonui.

Todėl nėra ko stebėtis, kad jei norite išplaukti su baidarėmis į žygį vos pirmomis šiltojo sezono dienomis, viskas jau paruošta Jūsų patogumui. Baidarės švyti, plaukimo maršrutai tikslūs, stovyklavietės paruoštos – taip, viskas tik todėl, kad baidarių žygių organizatoriai neužmiega žiemos miegu.