Laisvalaikis

Baidarių nuomotojai žiemos miegu nemiega

baidarių nuomotojaiPlaukimas baidarėmis yra jau daugelio lietuvių išbandyta pramoga. Ir daugeliui tokie žygiai palieka nuostabius įspūdžius. Laikas praleistas gamtoje, grynas oras, draugų kompanija ir aktyviai praleistas laisvalaikis patinka daugeliui. Bet įprastai kelionės baidarėmis laikomos vasaros sezono nuotykiu. Gali kilti klausimas, o ką baidarių nuomotojai veikia, kai baigiasi sezonas? Pasirodo, dabar jau toks klausimas yra klaidingas.

Baidarės – ne tik vasaros metu

Plaukimas baidare jau ne tik šiltojo sezono veikla. Vis daugiau baidarių nuomotojų savo paslaugas siūlo ne tik rudenį, bet ir žiemos metu. Toks plaukimas yra ekstremalesnis, tačiau tie, kuriems patinka aktyvus laisvalaikis gamtoje ir žygiai baidarėmis, pasiryžta tai išbandyti. Atvėsus orams, tenka daugiau pasiruošti žygiui baidarėmis nei pasiplaukiojimui vasaros dienomis. Dėl žvarbaus oro reikia apgalvoti ir pasirinkti tinkamą aprangą, pasiruošti šilto gėrimo termosą ir nusiteikti išnaudoti visas jėgas. Jeigu net vasarą dauguma prisibijo netikėtai išsimaudyti upėje, tai žiemą įkristi į ledinį vandenį tuo labiau nesinori. Todėl tokiu metu baidares renkasi jau mokantys plaukti baidarėmis, ištvermingi ir pasitikintys savo jėgomis žygeiviai. Baidarių žygių organizatoriai pasakoja, kad būna kompanijų, kurios netgi pasirenka kelių dienų žygius, nakvoja palapinėse. Aišku, pas mus, Lietuvoje, žiemos oras irgi nenusakomas. Gali būti keli laipsniai šilumos, gali būti ir 15 laipsnių šalčio. Į visa tai reikia atsižvelgti, organizuojant ir ruošiantis laisvalaikiui gamtoje.

Tad nors ir mažiau klientų žiemos metu turi baidarių nuomotojai, jiems vis tiek reikia peržiūrėti ir parinkti maršrutus, organizuoti baidarių transportavimą, taigi darbo jie turi. Todėl baidarių nuomininkams vasara tampa ne vieninteliu, o tiesiog aktyviuoju veiklos sezonu.

Roges ruošk vasarą, o baidares… žiemą

Nors šaltuoju sezonu žygių baidarėmis daug mažiau, baidarių nuomotojai tinginiauti neturi laiko. Jeigu jie vos atšalus orui užsimirš ir lauks pirmųjų vasaros saulės spindulių – tai atėjusi vasara bus sunki. Pirmiausia, nurimus aktyviajam sezonui, reikia peržiūrėti inventorių, ne tik jį paruošti peržiemojimui, bet ir sutvarkyti, atnaujinti. Taip pat daromos išvados iš praeitos vasaros veiklos, galvojami nauji vaizdingi upių maršrutai, paslaugų patobulinimai. Kiekvienas baidarių nuomotojas visą ramųjį sezoną skiria pasiruošimui ateinančiam aktyviam sezonui.

Todėl nėra ko stebėtis, kad jei norite išplaukti su baidarėmis į žygį vos pirmomis šiltojo sezono dienomis, viskas jau paruošta Jūsų patogumui. Baidarės švyti, plaukimo maršrutai tikslūs, stovyklavietės paruoštos – taip, viskas tik todėl, kad baidarių žygių organizatoriai neužmiega žiemos miegu.